U Zadru nismo uspjeli ostvariti plasman na završnicu juniorskog PH

Od 22. do 24. travnja održana je poluzavršnica juniorskog Prvenstva Hrvatske. Bosco se nalazio u skupini 2, a za suparnike imao je Dubravu, Podravac Virje i domaćina turnira Zadar. Utakmice su odigrane u Dvorani 3 ŠC Višnjik.

U prvom kolu igrali smo protiv Dubrave, momčadi s kojom smo se imali prilike susresti u Prvoj juniorskoj ligi regije Centar. Na isteku treće četvrtine gubili smo 45:43, ali posljednjih deset minuta dobili smo 21:8 te došli do pobjede (64:53) i dva boda na startu. Andrej Matić sa 22 koša bio je prvi strijelac našeg sastava.

U drugom kolu sučelili smo se sa Podravcem. Pitanje pobjednika riješili smo u trećoj četvrtini, koja je okončana sa rezultatom 69:50. Na kraju završilo je +30 (91:61), čime smo upisali još dva boda. Mihael Linde sa 16 poena bio je najbolji pojedinac u rubrici strijelaca. Pratio ga je Matić sa 14 koševa.

U zadnjem, trećem kolu čekala nas je ključna utakmica za plasman protiv Zadra. Nakon prvog poluvremena čak smo vodili 45:41, ali u nastavku nismo uspjeli zaustaviti nalet suparnika koji je ipak uspio preokrenuti i slaviti (81:74). Istaknuo se Leon Šljivarić sa 22 ubačaja.

Trener juniora Petar Babić je nakon turnira dao izjavu i u njoj izdvojio:

Dečkima skidam kapu s obzirom koliko timskih treninga smo uspjeli spojiti te da smo cijele sezone imali ozljede i probleme uz odlazak Luke Krajnovića u Cibonu. Ja im stvarno skidam kapu na onome što su protiv Zadra prikazali od prve do zadnje minute uz podršku u punoj dvorani. Mislim da je igračima to dobro iskustvo jer da vide kako je to igrati u užarenoj atmosferi, pogotovo u Zadru koji je grad košarke. Ne mogu im apsolutno ništa zamjeriti jer su išli do kraja, trudili se, ginuli jedan za drugog i izgledali kao ekipa. Ono što je najbolje i najljepše na juniorskoj utakmici je da gledaš pravu košarku. Utakmica je svih 40 minuta bila u egalu. Na kraju odlučila je još jedna loša šuterska večer, ali to je košarka. Zadar je zasluženo pobijedio i želim mu svu sreću na završnici.

U poretku završili smo na drugom mjestu (omjer pobjeda i poraza: 2-1, broj osvojenih bodova: 5). Pošto je samo pobjednik turnira išao na završnicu, to znači da nismo uspjeli proći odnosno sezona za nas je završila što se juniorske konkurencije tiče.

Bosco, bravo! Bez obzira što je sezona službeno gotova, čestitke i ponos na borbenosti te karakteru!