nevjerojatno napeta utakmica

U nevjerojatno napetoj utakmici između KK Bosco i KK Split, naša ekipa je, nažalost, u dramatičnoj završnici izgubila od gostiju iz Splita. Ovom pobjedom Splićani su došli do druge pobjede u seriji i time prošli u polufinale doigravanja HT Premijer lige dok smo se mi oprostili od daljnjeg natjecanja.

Utakmica je od prvog sučevog podbacivanja bila otvorena. Poveli smo odmah na startu s 8:0
koševima iskusnih Krapića, Kature i Primorca te tako nagovijestili gostima da će ova utakmica biti
potpuno drugačija od one koje se igrala u Splitu prije tri dana kada su splitski „Žuti“ pobijedili.. Prve koševe za KK Split postignuli su, a nakon gotovo 4 minute igre, Shorter i Vuko čime su prekinuli seriju koševa Bosca i primakli se na tri poena zaostatka (8:5). Do kraja četvrtine igralo se praktički koš za koš te se vodstvo selilo s jedne na drugu stranu. Međutim, na prvi kraći odmor odlazimo s prednošću od tri koša razlike (23:20).

U drugoj četvrtini naši igrači i dalje su imali inicijativu i svojom jako dobrom igrom izvan i unutar reketa održavali su prednost nad gostima. Odlično je u tim trenucima igrao Marko Jurič koji je do poluvremena zabio 16 koševa.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još bolju i zanimljiviju košarku nego u prvih dvadeset minuta. Bosco je nastavio s odličnom igrom i u 26 minuti, tricom Kature, došao je i do najviših 15 koševa razlike (60:45). Do kraja četvrtine Splićani su uspjeli smanjiti zaostatak na minus 10 (69:59) što je utakmicu i dalje činilo otvorenom i zanimljivom za gledanje do samoga kraja.

Posljednjih deset minuta bile su gotovo sigurno i najuzbudljivije minute u dvorani na Trnskom ove sezone.

Naši igrači malo su energetski pali u zadnjoj četvrtini što su Splićani iskoristili kako bi nam se rezultatski skroz primaknuli. U tim trenucima ponovno povlači Jurič koji je danas odigrao sjajnu utakmicu. Međutim, 46 sekundi prije kraja Tišma svojim ubačajem za dva poena smanjuje zaostatak Splita na samo pola koša razlike (89:88) da bi nam Petar Babić koševima sa linije slobodnih bacanja 15 sekundi do kraja utakmice vratio prednost na plus tri (91:88). I kada se činilo da ćemo poravnati seriju na 1:1 i osigurati majstoricu na Gripama u Splitu došlo je do preokreta. Primorac deset sekundi do kraja susreta ne pogađa sa linije slobodnih bacanja za potvrdu pobjede nad favoriziram Splitom i tada je uslijedila kazna. Kalajžić je izborio faul i dva bacanja za Split. Prvo je pogodio, ali drugo nije. Međutim, lopta je spretno i sretno došla do Sullivana koji iz teške pozicije šutira i sa zvukom sirene zabija koš koji Splićane vodi u polufinale doigravanja.

Unatoč porazu naš sastav pružio je snažan otpor tijekom cijele utakmice i dečki zaslužuju priznanje za svoju borbenost i igru. Iako u izgubili u posljednjoj sekundi, njihov nastup bio je odličan te su se dostojno oprostili od ove sezone u kojoj su nadmašili sva očekivanja plasiravši se u četvrt završnicu prvenstva Hrvatske.
Najbolji strijelac u redovima Bosca, ali i cijelog susreta, bio je Marko Jurič s postignutih 29 koševa.

Odlično su ga pratili Petra Babić sa zabijenih 14 koševa i 5 asistencija te Mladen Primorac koji je
ubacio 14 koševa, ali i podijelio sjajnih 11 asistencija.

Ivan Tomas:

„Što reći… Prije svega čestitao bih Splitu na prolasku u polufinale. Čestitao bih i svojim momcima na odličnoj utakmici! Imali smo najveću želju produžiti ovu seriju, ali nakraju je Split sretno i spretno došao do pobjede.“

Marko Jurič:

„Za razliku od utakmice u Splitu ovu smo puno bolje otvorili. Vodili smo gotovo svih 40 minuta, ali nakraju smo ipak izgubili. Šteta!“