Porazom u Ivanić-Gradu nakon produžetaka zaključili smo sezonu u DMLC

U Sportskoj dvorani Žeravinec sastali su se Ivanić i Univers Bosco (posljednje, 22. kolo Druge muške košarkaške lige Centar). Dvoboj je trajao 2 sata i 15 minuta, a poslije čak tri produžetka pobjedu i dva boda odnio je domaćin (102:99).

Na poluvremenu gubili smo pet koševa razlike (36:31), a u samoj završnici susreta vodili 74:72. Nažalost, domaći sastav realizirao je šut za dva poena i ogled odveo u produžetak (74:74). U prvom produžetku vodili smo 81:74, 83:77 i 86:84, ali domaća momčad ipak je ostala u igri (86:86). U drugom produžetku prednost je bila na našoj strani (86:90, 88:93), ali protivnik je ponovno pronašao način za spas (93:93). Treći produžetak donio je rješenje oko pobjednika. Suparnik je bio bolji, spretniji i snalažljiviji u odnosu na nas te zasluženo slavio.

Damir Mijić sa 29, Damjan Škoro sa 26 i Hrvoje Gašparac sa 23 poena bili su naši najbolji strijelci u ovoj utakmici.

Znali smo da idemo na teško gostovanje protiv jedne iskusne momčadi kao što je Ivanić. Na kraju dobra utakmica sa tri produžetka, ali neiskustvo i manjak snage su nas koštali pobjede u Ivanić-Gradu,

izjavio je trener Univers Bosca Petar Babić.

U poretku Univers Bosco završio je sezonu na pretposljednjem, 11. mjestu sa 7 pobjeda i 15 poraza (29 bodova).