Ostvarili smo uvjerljivu pobjedu nad Hermesom i ostali u igri za doigravanje

Bosco je u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi bio domaćin Hermes Analitici (četvrto kolo Prve muške lige za prvaka). Tražio je pobjedu, koja bi donijela nastavak borbe za drugo mjesto i plasman u doigravanje za HT Premijer ligu. Na kraju uspio je u tome, a konačan rezultat bio je 80:59.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu (vodili smo 45:24). Nastavak je bio revijalan u rezultatskom smislu. Upisali smo drugu uzastopnu pobjedu (Omiš Čagalj Tours, Hermes Analitica) i ostali u igri za drugom pozicijom.

Naši najbolji strijelci bili su Luka Babić sa 16 koševa i Ante Krapić sa 15 poena.

– Mogu čestitati svojim igračima na odličnoj utakmici. Mislim da je pristup bio izvrstan. Bili smo jako borbeni i od početka nametnuli svoj ritam. U tome nam je dosta pomogao izostanak prvog playmakera Hermesa Noe Svobode, a utakmicu smo usmjerili obranom. Međutim, ostali smo malo bez snage u drugom poluvremenu. Sve u svemu, relativno lagana pobjeda za nas, rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

Čestitam svojim suigračima i momčadi na pobjedi. Igrali smo dobro u obrani i bili smo koncentrirani svih 40 minuta. To nam je davalo prednost nad Hermesom. Imali smo greške u napadu, ali to smo sve
izvukli obranom,

kazao je igrač Bosca Luka Babić.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku Bosco je ostao treći sa omjerom 19-7 i 45 bodova. U idućem, petom kolu (zadnjem u prvom dijelu natjecanja) gostuje u Dubrovniku. Ogled se igra u Sportskoj dvorani Gospino polje, u subotu 9. travnja s početkom u 19.00 sati.