U Omišu upisali smo treću uzastopnu pobjedu

U Sportskoj dvorani Ribnjak sastali su se Omiš Čagalj Tours i Bosco (19. kolo Prve muške košarkaške lige). Nova pobjeda i dva boda pripala su igračima trenera Ivana Tomasa, a konačan ishod bio je 12 koševa razlike (66:78).

Prva četvrtina pripala je protivniku (23:15). Drugu četvrtinu odigrali smo puno bolje i na odmor otišli sa dostižna tri poena zaostatka (41:38). Treći period bio je rezultatski zanimljiv (52:57). U posljednjem razdoblju riješili smo pitanje pobjednika i zabilježili treću pobjedu zaredom (Zagreb, Kvarner 2010, Omiš Čagalj Tours).

Naš najbolji igrač bio je Petar Babić sa 13 koševa, 9 skokova, 12 asistencija i 3 ukradene lopte, kojem je “triple-double” izmakao za jedan skok. Ante Krapić bio je naš prvi strijelac sa 18 ubačaja.  Krapić je nakon utakmice izjavio:

Znali smo da nas čeka možda najteže gostovanje u ligi. Omiš je iskusna momčad, kojoj ne smiješ dati prostora da nametne svoju igru. Takav je bio dogovor za ovu utakmicu, a ključne su bile dvije stvari – naša agresija i usporavanje njihovog protoka lopte. Nakon dobrog posla u obrani zabili smo lake koševe. Bili smo kao momčad i na kraju zasluženo pobijedili.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku Bosco drži četvrto mjesto sa omjerom 13-4 i 30 osvojenih bodova. U sljedećem, 20. kolu dočekuje posljednjeplasirani Medveščak. Odigrat će se u subotu, 19. veljače u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 20 sati.