Kadeti Bosca uvjerljivi u Slavonskom Brodu, novi poraz Univers Bosca

U petom kolu Jedinstvene kadetske košarkaške lige Bosco je gostovao u Slavonskom Brodu kod Marsonije(Sportska dvorana Vijuš) i upisao uvjerljivu pobjedu od čak 39 koševa razlike (54:93).

Prvu četvrtinu dobili smo +13 (17:30), da bi na poluvrijeme otišli sa +18 (32:50). Nastavak je bio samo odrađivanje posla u rezultatskom smislu.

Bosco je do treće ovosezonske pobjede (druge uzastopne) uz jedan poraz u četiri odigrana dvoboja (7 bodova) predvodio Marat Kos, koji je postigao 31 poen. U idućem, šestom kolu dočekuje Međimurje iz Čakovca. Odigrat će se u subotu, 19. veljače u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 11 sati i 30 minuta.

Po rezultatu reklo bi se da smo lagano i bez problema pobijedili. Ušli smo dosta nervozno i u prvih 6-7 minuta bio je egal, gdje smo imali dosta problema sa dva njihova visoka igrača. Kada smo se posložili i dobro počeli rotirati u obrani sa malo više energije, utakmicu smo prelomili već na poluvremenu u kojem je bilo 20 razlike za nas. Bilo je nekih problema, ali to je manje bitno jer pokazali smo da je kvaliteta na našoj strani i da smo
objektivno kvalitetniji od Marsonije,

istaknuo je trener Bosca Pavel Sovulj.

U 15. kolu Druge muške košarkaške lige Centar Univers Bosco bio je na gostovanju kod Mladosti. Igralo se u Domu košarke Cedevita, a slavlje je odnio protivnički sastav (80:67). Naš najbolji strijelac bio je Andrej Matić sa 18 ubačaja. U poretku Univers Bosco nalazi se na posljednjem, 12. mjestu sa omjerom 4-11 i 19 bodova. Sljedeći suparnik je Podsused (16. kolo), a susret je na rasporedu u subotu, 19. veljače u Sportskoj dvorani Sutinska vrela (početak u 19 sati i 30 minuta).