Slavljem protiv Hermesa ostali smo drugi u poretku uoči same završnice Lige za prvaka

U Košarkaškom centru Dražen Petrović odigran je ogled devetog kola Prve muške košarkaške lige za prvaka u kojem su se susreli Hermes Analitica i Bosco. Novo slavlje sa još dva boda otišlo je na našu stranu (81:93).

Nakon prvog poluvremena imali smo deset koševa razlike (37:47), da bi se na isteku treće četvrtine prednost spustila na sedam poena prednosti (61:68). Ipak, u posljednjih deset minuta bili smo koncentrirani i mirni te zasluženo pobijedili. Uz to, zabilježili smo treću pobjedu zaredom (Dinamo, Omiš Čagalj Tours, Hermes Analitica).

Naš najbolji strijelac bio je Ante Krapić sa 22 ubačaja.

Čestitam Hermesu na dobroj utakmici i borbi. Mogu reći da mi nismo bili na jako visokoj razini. Prvenstveno mislim na obranu, koja nam nije funkcionirala onako kako je trebala. Međutim, dva boda su osvojena i to je najvažnije,

izjavio je kapetan Bosca Luka Katura.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku ostali smo drugi sa omjerom 23-8 (54 boda). U subotu, 7. svibnja imamo utakmicu sezone – u goste dolazi nam trećeplasirani Dubrovnik (zadnje, deseto kolo), koji ima omjer 22-9 (53 boda). Odigrat će se u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi (početak u 17 sati). Pobjednik ide u finale doigravanja za HT Premijer ligu (u finalu protivnik će biti Dinamo, koji je već osigurao prvo mjesto).