Protiv Zapada ostvarili smo važnu pobjedu u borbi za ostanak

Univers Bosco gostovao je kod Zapada (19. kolo Druge muške košarkaške lige Centar). Igralo se u Košarkaškom centru Dražen Petrović, a vrijedno slavlje otišlo je na našu stranu (77:83).

Poslije prve četvrtine vodili smo +5 (16:21). Drugu četvrtinu dobili smo 21:15 tako da se na odmor otišlo sa 11 koševa razlike (31:42). U zadnjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 51:63, što znači da je suparnik uspio samo ublažiti poraz. Ovom pobjedom prekinuli smo niz od dva uzastopna poraza (Sesvete, Zrinjevac 1937).

Damir Mijić sa 20 i Hrvoje Gašparac sa 17 poena predvodili su Univers Bosco do velikog trijumfa.

Čestitam svojim dečkima na zalaganju. Zapadu je nedostajalo nekoliko važnih igrača i to smo htjeli iskoristiti na najbolji mogući način. Uspjeli smo u tome. Što se Rudeša tiče, to će biti još jedna utakmica u kojoj se borimo za spas. Ako uđemo fokusirano i koncentrirano, mislim da protiv nas nitko neće imati šanse,

istaknuo je trener Univers Bosca Petar Babić.

U poretku Univers Bosco popeo se na deseto mjesto sa omjerom 6-13 te 25 bodova. U sljedećem, 20. kolu dočekuje Rudeš Bulldogs. Termin odigravanja bit će poznat naknadno.