Protiv Zagreba upisali smo prvu prvenstvenu pobjedu u ovoj godini

Bosco je zabilježio prvo slavlje u 2022. godini. Ovaj vikend bio je „gost“ u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi jer je domaćin bio Zagreb (17. kolo Prve muške košarkaške lige). Trijumf i dva boda odnijela je momčad Ivana Tomasa (57:69).

Prva četvrtina pripala je domaćinu (21:18). Drugi period dobili smo 18:14 i na odmor otišli sa pola koša razlike (35:36). Treće razdoblje bilo je rezultatski izjednačeno (12:12) tako smo i dalje imali prednost od +1 (47:48). U zadnjih deset minuta rješavala se dvojba oko pobjednika, a tu smo definitivno pokazali borbenost i karakter.

Bosco je do 11. ovosezonske pobjede uz četiri poraza u 15 odigranih utakmica (26 bodova) predvodio Petar Babić sa 17 koševa. Pratio ga je Ante Krapić sa 12 poena.

Čestitam svojim igračima na pobjedi i Zagrebu na dobroj utakmici. Možda nismo odigrali najbolje, ali ovakve utakmice treba znati pobijediti. Bili smo u lošem ritmu i sigurno se osjetio odlazak Luke Krajnovića. Mi bez njega moramo slagati novu hijerarhiju, ali sreća je da imamo starije igrače koji su izvukli ovu utakmicu. Čeka nas još puno posla i utakmica
u nastavku prvenstva,

istaknuo je trener Bosca Ivan Tomas.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U sljedećem, 18. kolu dočekujemo Kvarner 2010. Odigrat će se u subotu, 5. veljače u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi. Početak je u 20 sati.

Vrijedi spomenuti Univers Bosco, koji je gostovao kod Novog Zagreba (13. kolo Druge muške košarkaške lige Centar). Nažalost, rezultatski nije dobro prošlo za nas (67:57). Međutim, Andrej Matić sa 14 i Mihael Linde sa 13 ubačaja bili su naši najbolji akteri bez obzira na ovaj poraz. U poretku Univers Bosco nalazi se na posljednjem, 12. mjestu sa omjerom 3-10 i 16 bodova. U idućem, 14. kolu ugostit ćemo Dugo Selo.