Protiv Omiša upisali smo prvu pobjedu u Ligi za prvaka

Bosco je tražio prekid negativnog niza rezultata. Gost Sportske dvorane Boško Božić-Pepsi u okviru trećeg kola Prve muške lige za prvaka bio je Omiš Čagalj Tours. Igrači trenera Ivana Tomasa upisali su prvu pobjedu i premijerna dva boda u ovom dijelu natjecanja (79:62).

Nakon prve četvrtine vodili smo +11 (27:16), a na odmor otišli sa 16 koševa razlike (51:35). U nastavku suparničkom sastavu nismo dopustili da nas ugrozi u rezultatskom smislu. Ovim slavljem prekinuli smo niz od dva poraza zaredom (Ribola Kaštela, Dinamo).

Naš najbolji strijelac bio je kapetan Luka Katura, koji je postigao 21 poen.

Čestitam svojim igračima na pobjedi. Mislim da smo vrlo dobro ušli u utakmicu i bili smo maksimalno ozbiljni. Žao mi je da u tom ritmu nismo nastavili u drugom poluvremenu. Rekao bih da smo cijelu utakmicu imali pod kontrolom i pobijedili bez velikog stresa,

istaknuo je trener Bosca Ivan Tomas.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku Bosco se popeo na treće mjesto sa omjerom 18-7 i 43 boda. Već u subotu, 2. travnja dočekuje Hermes Analiticu (četvrto kolo). Susret se igra u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi (početak u 19 sati i 30 minuta).