Porazi kadeta Bosca i Univers Bosca

U sedmom kolu Jedinstvene kadetske košarkaške lige sučelili su se Cibona i Bosco. Odigrano je u Košarkaškom centru Dražen Petrović, a pobjeda je otišla na stranu suparnika (78:64).

Na odmoru bilo je devet koševa razlike za domaćina (38:29). Minutu i 12 sekundi prije kraja treće četvrtine došli smo na samo -5 (56:51), ali ipak nismo uspjeli doći do rezultatskog iznenađenja.

Mislav Božo Šako sa 14 poena bio je prvi strijelac Bosca na utakmici. Pratili su ga Sven Gavranović i Vito Čretni sa 11 ubačaja.

Prije svega, čestitke Ciboni na apsolutno zasluženoj pobjedi. Rekao bih da je utakmica sa naše strane bila u kontra-ritmu, osim u prvih 30 sekundi kada smo vodili 4:0. Krajem prve četvrtine Cibona je otišla na deset razlike i nikako se nismo uspjeli vratiti. Pokušali smo uhvatiti priključak do kraja utakmice, ali nismo ga uspjeli ostvariti,

kazao je trener Bosca Pavel Sovulj.

Statistika je dostupna poveznici, a snimka na:

U poretku Bosco je ostao na petom mjestu sa omjerom 4-2 i 10 bodova. U sljedećem, osmom kolu dočekuje Zadar. Odigrat će se u nedjelju, 6. ožujka u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 13 sati.

Univers Bosco gostovao je kod vodećih Sesveta (17. kolo Druge muške košarkaške lige Centar). Igralo se u Sportskoj dvorani Jelkovec, a uvjerljivo slavlje pripalo je protivniku (109:74). Naš najbolji igrač u kategoriji strijelaca bio je Sven Olah sa 32 koša. U poretku Univers Bosco nalazi se na posljednjoj, 12. poziciji sa 5 pobjeda i 12 poraza (22 boda). Novi prvenstveni izazov je protiv Zrinjevca 1937 (18. kolo). Igra se u subotu, 5. ožujka u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi. Početak je u 12 sati.