Pobjedom nad Ribolom Kaštelom blizu smo potvrde drugog mjesta u poretku uoči Lige za prvaka

Bosco je proteklog vikenda gostovao kod Ribole Kaštele (21. kolo Prve muške košarkaške lige). Igralo se u Sportskoj dvorani Sokolana, a uvjerljiva pobjeda pripala je igračima trenera Ivana Tomasa (76:91).

Nakon prvog poluvremena vodili smo +24 (29:53). Treću četvrtinu protivnik je dobio 29:18 tako da se u zadnjih deset minuta ušlo sa rezultatom 58:71. Posljednji period igre bio je samo formalnost, što znači da smo ovaj ogled mirno priveli prema kraju. Ovom pobjedom smo na korak od matematičke potvrde minimalno drugog mjesta u poretku uoči Lige za prvaka s obzirom da protiv Hermes Analitice imamo bolji međusobni rezultatski omjer iako je 1-1 u pobjedama (76:91, 87:68).

Naš najbolji strijelac i ujedno MVP ovog kola sa valorizacijom 36 bio je Ante Krapić, koji je postigao čak 31 koš, uz 8 skokova i 3 asistencije.

Mislim da smo odigrali jako dobru utakmicu protiv Ribole, prvenstveno u prvom poluvremenu gdje smo odigrali vrhunski u obrani i bili raznovrsni u napadu čime smo na odmor otišli sa 20-ak koševa razlike. U drugom dijelu došlo je do pada u igri, a posljedica tome je ozljeda Petra Babića. Međutim, uspjeli smo obraniti stečenu prednost i utakmicu mirno priveli kraju,

rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

Tomas se osvrnuo na turneju po Dalmaciji.

– Što se tiče turneje, protiv Dubrovnika bili smo dosta loši. Nakon cjelodnevnog putovanja stvari nisu nikako funkcionirale. Igrali smo bez koncentracije u obrani i napadu, dosta lako gubili lopte. Nismo imali nikakve izglede tako da je Dubrovnik zasluženo pobijedio. S druge strane, protiv Amfore bila je dosta teška utakmica. Nakon putovanja za Dubrovnik i noć prije utakmice u Makarskoj igrači su bili umorni i mučili se dobar dio utakmice. Mislim da je naša kvaliteta presudila i da smo zasluženo pobijedili.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku Bosco se nalazi na drugom mjestu sa omjerom 16-5 i 37 bodova. U idućem, 22. kolu (posljednjem u regularnom dijelu sezone) ugostit će Samobor. Odigrat će se u petak, 4. ožujka u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 16 sati.