Poraz od Dubrovnika, pobjeda protiv Amfore

U nešto više od 24 sata Bosco je odigrao dvije prvenstvene utakmice. Prva je bila u utorak protiv Dubrovnika u Sportskoj dvorani Gospino polje (14. kolo), a druga jučer protiv Amfore u Gradskoj sportskoj dvorani Makarska (15. kolo Prve muške košarkaške lige).

U Dubrovniku doživjeli smo uvjerljiv poraz (95:73), čime smo prekinuli niz od četiri uzastopne pobjede (Zagreb,Kvarner 2010, Omiš Čagalj Tours, Medveščak). Prvu četvrtinu dobio je protivnik (23:21). Drugi period završio je 26:20 tako da smo na odmor otišli sa -8 (49:41). Treće razdoblje bilo je ključno što se pitanja pobjednika tiče (u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 70:54).

Naš najbolji strijelac bio je Ante Smolić sa 15 koševa. Pratili su ga Luka Babić sa 14 i Smolićev imenjak Krapić sa 12 poena.

FIBA-inu statistiku pogledajte na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U Makarskoj popravili smo dojam u rezultatskom smislu (69:90) i iskupili se za poraz od Dubrovnika. Prva četvrtina pripala je nama (14:19), da bi na poluvrijeme otišli sa +7 (25:32). U trećoj četvrtini suparnik je bio bolji (22:20, što znači 47:52 na ulasku u zadnju četvrtinu). U zadnjih deset minuta riješili smo pitanje pobjednika i upisali novo slavlje.

Petar Babić sa 20 ubačaja bio je prvo ime što se strijelaca tiče.

U poretku Bosco se nalazi na drugom mjestu sa omjerom 15-5 i 35 bodova. U sljedećem, 21. kolu gostuje kod Ribole Kaštele. Odigrat će se u subotu, 26. veljače u Sportskoj dvorani Sokolana s početkom u 18 sati i 30 minuta.