Univers Bosco ostvario bitnu pobjedu u borbi za ostanak

Univers Bosco gostovao je kod Podsuseda u sklopu 16. kola Druge muške košarkaške lige Centar. Igralo se u Sportskoj dvorani Sutinska vrela, a pobjeda je otišla na našu stranu (78:86).

Nakon prvog poluvremena vodili smo +14 (29:43). Treću četvrtinu protivnik je dobio 29:14, što znači da se u zadnjih deset minuta ušlo sa rezultatom 58:57. Međutim, pokazali smo borbenost i karakter kada je najviše trebalo te ostvarili vrlo važno slavlje u borbi za ostanak.

Naš najbolji strijelac bio je Andrej Matić sa 24 poena. Trener Universa Petar Babić je nakon ogleda istaknuo:

Utakmica je bila neizvjesna i teška. Ovo je bilo teško gostovanje, ali zasluženo smo pobijedili i uzeli bodove. Što se Sesveta tiče, to će biti još jedna teška utakmica. Pokušat ćemo se što bolje odmoriti i pripremiti.

U poretku Univers Bosco skočio je na deseto mjesto (omjer 5-11 i 21 bod). Idući protivnik su vodeće Sesvete (17. kolo), a utakmica se igra u subotu, 26. veljače u Sportskoj dvorani Jelkovec s početkom u 16 sati.