Bosco Ivan Tomas

Pobjedom nad Jazinama otvorili smo drugu trećinu natjecanja

U dvorani 3 Sportskog centra Višnjik odigrana je utakmica 12. kola Prve muške košarkaške lige između Jazina i Bosca. Naša momčad pobjedom je startala u drugi dio prvenstva, a konačan ishod bio je deset razlike (77:87).

Na odmor otišli smo sa osam koševa zaostatka (44:36). Međutim, drugo poluvrijeme odigrali smo odlično i to se vidjelo na rezultatu. Naš najbolji igrač bio je Petar Babić sa 19 poena.

Utakmica je bila dosta teška. U prvom poluvremenu bili smo prilično loši, pogotovo u obrani. U drugom podignuli smo razinu agresivnosti što se obrane tiče. To nam je omogućilo dosta laganih ubačaja iz tranzicije. Mislim da je obrana bila ključ naše pobjede. Sigurno da nam je put do slavlja olakšan isključenjem njihovog najboljeg igrača Lovre Bašića. Na kraju zadovoljni smo sa ostvarenom pobjedom,

istaknuo je trener Bosca Ivan Tomas.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku Bosco je i dalje treći sa omjerom 9-3 te ima 21 bod. U 13. kolu, ujedno posljednjem za ovu kalendarsku godinu, dočekuje Hermes Analiticu u Trnskom. Termin odigravanja bude poznat naknadno.