Bosco kadeti Dubrava

Kadeti Bosca uvjerljivi u Dubravi

Bosco je u Sportskoj dvorani Dubrava gostovao kod istoimenog domaćina. To je bio zaostali ogled osmog kola Prve kadetske košarkaške lige. Momčad Pavela Sovulja svladala je Dubravu sa 14 poena prednosti (55:69) te uknjižila drugu uzastopnu pobjedu tako da je omjer pobjeda i poraza 8-4 poslije 12 odigranih utakmica. U poretku to je treće mjesto sa 20 bodova.

Nakon prvog poluvremena imali smo +7 (25:32). U nastavku kontrola rezultata bila je na našoj strani, a pitanje pobjednika bilo je riješeno u posljednjoj četvrtini. Marat Kos je sa 23 ubačaja bio naš najbolji igrač.

Odlično smo ušli u utakmicu. U prvih osam minuta primili smo samo jedan koš. Time smo pokazali da smo se došli nadigravati i uzvratiti za poraz iz Trnskog.

U prvom poluvremenu imali smo problema sa slobodnim bacanjima. Promašili smo ih više od deset i to nas je koštalo da na poluvremenu imamo osjetnu prednost čime smo Dubravu držali u egalu. U trećoj četvrtini opet smo imali odličan ulazak i dugo vodili deset razlike. Utakmicu smo prelomili sa odličnom obranom, a dokaz tome je mali broj primljenih koševa. Može se reći da smo lagano pobijedili, kazao je trener Bosca Pavel Sovulj.

Bosco je blizu velikog i značajnog uspjeha, a to je plasman u Jedinstvenu kadetsku ligu. Do tog cilja nedostaje još samo jedna pobjeda. Prilika za to nudi se već sutra – gostovanje kod Mladosti u pretposljednjem, 13. kolu. Igra se u Domu košarke Cedevita s početkom u 17 sati i 30 minuta.