Bosco kadeti Mladost

Kadeti Bosca izborili plasman u Jedinstvenu kadetsku ligu

Kadetski sastav Bosca igrat će u Jedinstvenoj kadetskoj ligi. U pretposljednjem, 13. kolu Prve kadetske košarkaške lige igrači trenera Pavela Sovulja slavili su na gostovanju kod kadeta Mladosti. Igralo se u Domu košarke Cedevita, a konačan rezultat bio je 84:62.

Poslije prvih 20 minuta vodili smo 19 koševa razlike (23:42). Pitanje pobjednika riješili smo na isteku treće četvrtine kada je bilo +30 (38:68). U posljednjem razdoblju igre protivnička momčad uspjela je samo ublažiti poraz. Marat Kos ponovno se istaknuo u ulozi našeg najboljeg strijelca. Ovog puta zabio je čak 29 poena, šest više u odnosu na prošli dvoboj protiv Dubrave.

-Čestitam svojim igračima, koji su još jednom odigrali odličnu utakmicu. Nakon pobjede protiv Dubrave, trebalo se regenerirati i posložiti da se izvuče ova utakmica sa Mladosti. Od starta ušli smo kako spada – čvrsto u obrani i sa dosta kretnje u napadu. Na poluvremenu imali smo +20, dok smo u trećoj četvrtini otišli na 30. Time smo riješili pitanje pobjednika tako da je posljednji period bio samo odrađivanje posla,

izjavio je trener Bosca Pavel Sovulj.

Pogled na poredak kaže kako je Bosco ovom pobjedom ostao na trećem mjestu. Sada ima 9 pobjeda i 4 poraza, što znači 22 osvojena boda. Posljednje, 14. kolo donosi Cedevitu Junior. Odigrat će se u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi u nedjelju 19. prosinca s početkom u 20.15 sati. Vrijedi istaknuti kako će to biti zadnji susret Bosca u ovoj kalendarskoj godini.

Dečki, bravo te velike čestitke na pobjedi i plasmanu!