Bosco Ivan Tomas

Nismo uspjeli nastaviti pozitivan niz

U Košarkaškom centru Dražen Petrović odigran je derbi petog kola Prve muške košarkaške lige između Dinama i Bosca. u kojem je Dinamo je bio bolji sa 84:75.

Nakon prvog poluvremena Bosco se rezultatski dobro držao (vodio je 44:42). Na isteku treće četvrtine imao je deset koševa razlike (61:71). Međutim, u posljednjem periodu Dinamo je kod rezultata 75:64 napravio seriju od čak 20:0, koja se pokazala ključnom.

Naši najbolji strijelci bili su Ante Krapić sa 18 poena i Luka Katura sa 16 ubačaja.

Čestitam Dinamu na zasluženoj pobjedi. Cijelu utakmicu bio sam nezadovoljan kako smo igrali bez obzira što smo vodili. Koštala nas je kontrola skoka, što nema smisla jer imali smo dva iskusna visoka igrača. Nedostajala su nam dva-tri obrambena skoka da zatvorimo utakmicu. Dopustili smo Dinamu da se vrati. Uz pomoć svojih navijača Dinamo je prelomio utakmicu
i zasluženo pobijedio,

izjavio je trener Bosca Ivan Tomas.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, snimka utakmice je dostupna na:

Poslije pet odigranih utakmica Bosco ima omjer od 3 pobjede i 2 poraza, što znači 8 bodova. U idućem, šestom kolu ugostit će Zapruđe. Susret je na rasporedu u petak, 29. listopada u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 16 sati.

Bosco kadeti Mladost

Osim seniora, svoj nastup imali su kadeti Bosca koji su ugostili Mladost u šestom kolu Prve kadetske košarkaške lige. Pobjeda je pripala našoj momčadi, a konačan rezultat bio je 65:56. Pobjednik je bio odlučen poslije prvih 20 minuta (vodili smo 37:17). Niko Sekulić je sa 15 koševa bio najučinkovitiji strijelac našeg sastava. Ovo je bilo drugo uzastopno slavlje za igrače trenera Pavela Sovulja tako da je u četiri odigrana dvoboja skor pobjeda i poraza izjednačen – 2-2, odnosno 6 osvojenih bodova.