Kadeti posustali u zadnjoj dionici

U derbiju drugog kola Jedinstvene kadetske košarkaške lige gostovali smo kod Cedevite Junior. Igralo se u Domu košarke Cedevita, a završilo je pobjedom domaćina (93:75).

Prva četvrtina bila je rezultatski ravnopravna (28:28). Druga je završila 21:17 tako da se na odmor otišlo sa četiri koša razlike za domaći sastav (49:45). Pitanje pobjednika riješeno je u zadnjih deset minuta, a tu je protivnik bio bolji i zasluženo slavio.

Naš najbolji akter bio je Marat Kos, koji je postigao čak 31 poen.

Očekivali smo da će Cedevita Junior držati visoki intenzitet tijekom svih 40 minuta. Na kraju presudila je širina njihove klupe. Jedino što svojim igračima mogu zamjeriti je njihovih 30 napadačkih skokova. To je definitivno previše da bi se moglo pobijediti ozbiljnu momčad kao što je Cedevita Junior, ali moji dečki dali su više od
100 posto u ovoj utakmici,

izjavio je trener Bosca Petar Babić, koji je na klupi mijenjao Pavela Sovulja.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici.

U poretku nalazimo se na šestoj poziciji sa omjerom 1-1 i 3 osvojena boda. U idućem, trećem kolu dočekujemo Vrijednosnice Osijek. Odigrat će se u subotu, 29. siječnja u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 14 sati i 30 minuta.