Bosco kadeti Cibona

Kadeti iznenadili neporaženu Cibonu

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi odigran je dvoboj osmog kola Prve muške košarkaške lige u kojem su se sastali Bosco i Omiš Čagalj Tours. Igrači trenera Ivana Tomasa uspjeli su nastaviti pozitivan niz rezultata jer su slavili sa čak +27 (93:66). Nakon prvog poluvremena vodili smo sa 13 koševa razlike (46:33). U nastavku riješili smo pitanje pobjednika i susret mirno priveli kraju. Naš najbolji strijelac bio je Ante Smolić sa 18 koševa. Pratili su ga Leon Šljivarić sa 17 i Luka Krajnović sa 14 poena.

Bosco Petar Babić Omiš Čagalj Tours

– Čestitke mojim igračima na pobjedi. Mislim da su odigrali dobru utakmicu, pogotovo mladi igrači koji su odgovorili svim postavljenim zahtjevima. Mi smo prije utakmice bili favoriti, iako Omišu nije bilo lako igrati nakon dugog puta. Na parketu smo dokazali i opravdali ulogu favorita, rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

– U ovu utakmicu ušli smo ozbiljno. Rezultat čak govori da je možda bilo lakše od očekivanog, ali ovaj tjedan radili smo na način da se ne smijemo opustiti. Bilo je uspona i padova, ali držali smo dobar energetski tempo i čekali smo da Omiš padne. To se dogodilo u trećoj četvrtini, a naša pobjeda je zaslužena, kazao je igrač Bosca Petar Babić.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, snimka utakmice je dostupna na:

U poretku Bosco ima 6 pobjeda i 2 poraza, što znači da je osvojio 14 bodova. Sljedeće, deveto kolo donosi gostovanje kod Medveščaka. Ogled je na rasporedu u subotu, 20. studenoga u Domu košarke Cedevita s početkom u 18 sati.

Poslije seniora nastupali su kadeti Bosca, koji su u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi ugostili kadete Cibone u sklopu devetog kola Prve kadetske košarkaške lige. Momčad Pavela Sovulja uspjela je kreirati iznenađenje, a konačan rezultat bio je 74:66. Na isteku prvih 20 minuta imali smo vodstvo 34:32. U trećoj četvrtini protivnik je okrenuo rezultat na svoju stranu (48:50). Međutim, zadnjih deset minuta dobili smo sa 26:16 što je bilo dovoljno za važan i vrijedan trijumf. Istaknuo se Marat Kos, koji je za našu ekipu ostvario 25 ubačaja. Odigrali smo 50% utakmica, a u njih sedam ostvarili smo 4 pobjede i 3 poraza što donosi 11 osvojenih bodova. Trener Bosca Pavel Sovulj je nakon dvoboja sa Cibonom izjavio:

Iznenadili smo Cibonu u Trnskom. Bila je to lijepa i prava košarkaška predstava. Od početka do kraja napokon smo uspjeli odigrati koncentrirano, sa energijom i sa puno pameti. Bilo je puno oscilacija u igri, ali nismo se predavali kada smo gubili nego smo čekali svoju priliku. Kada je bilo najpotrebnije, odigrali smo pametno. Čestitam dečkima, koji su bili fenomenalni.

Čestitke seniorima i kadetima Bosca na pobjedama!