Bosco Dario Kuzmanović Ribola Kaštela

Kadeti i seniori Bosca prekinuli pozitivan niz rezultata

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi odigran je derbi desetog kola Prve muške košarkaške lige između drugoplasiranog Bosca i šestoplasirane Ribole Kaštele. Nažalost, momčad Ivana Tomasa prekinula je dva pozitivna rezultatska niza – četiri uzastopne pobjede u posljednja četiri dvoboja (Zapruđe, Kvarner 2010, Omiš Čagalj Tours, Medveščak) i pet domaćih slavlja zaredom (Jazine-Zadar 2, Dubrovnik, Amfora, Zapruđe, Omiš Čagalj Tours). Konačan rezultat bio je 95:92 za goste iz Kaštel Sućurca.

Poslije prvog poluvremena imali smo vodstvo od šest koševa razlike (50:44). Na isteku treće četvrtine rezultat je bio izjednačen – 73:73. Posljednji period igre dobio je gostujući sastav sa 22:19. Naš najbolji akter bio je Luka Krajnović sa 27 poena.

-Čestitam momčadi Kaštela na vrhunskoj utakmici i zasluženoj pobjedi. Ne mogu biti zadovoljan sa obranom, ali vađenje na to ne bi bilo pošteno prema protivniku. Ribola je imala vrhunski šuterski dan, a dokaz tome je čak 18 pogođenih trica, rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

Dobra utakmica, ali definitivno teška za obje momčadi. Ribola Kaštela je sa vrhunskom šuterskom večeri izvukla pobjedu. Čestitam svojim igračima na borbi kroz cijelu utakmicu i protivniku na pobjedi,

kazao je igrač Bosca Dario Kuzmanović.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, snimka utakmice je dostupna na:

U poretku Bosco se nalazi na trećem mjestu sa 7 pobjeda i 3 poraza, što znači 17 osvojenih bodova. U idućem, 11. kolu gostuje kod Samobora. Susret je na rasporedu u subotu, 4. prosinca u Sportskoj dvorani Samobor s početkom u 18 sati.

Bosco kadeti Dinamo Zagreb

Prije seniora igrali su kadeti Bosca, koji su u 11. kolu Prve kadetske košarkaške lige gostovali kod kadeta Dinama i tražili četvrtu pobjedu u nizu. Međutim, dogodio se poraz iako rezultatski nije bilo daleko (72:68). Istaknuo se Ivor Vušak, koji je ostvario 21 ubačaj. Nakon deset odigranih ogleda igrači trenera Pavela Sovulja su na četvrtoj poziciji sa omjerom 6-4 i 16 bodova.