Bosco kadeti Podsused

Kadeti Bosca stotkom nadigrali Podsused

Bosco je u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi ugostio Podsused. To je bio dvoboj 12. kola Prve kadetske košarkaške lige. Momčad Pavela Sovulja slavila je sa čak 47 koševa razlike (100:53) i upisala sedmu pobjedu uz četiri poraza nakon 11 odigranih susreta. U poretku to znači četvrto mjesto sa 18 osvojenih bodova.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon prvog poluvremena (vodili smo 54:15). Nastavak je bio samo formalnost tako da smo ogled mirno priveli kraju. Marat Kos sa 20 poena i Ivor Vušak sa 18 ubačaja bili su najbolji pojedinci u ovoj uvjerljivoj pobjedi.

– Ovo je bila utakmica u kojoj se vidjela velika razlika u kvaliteti. Dokaz tome je konačan rezultat. Pitanje pobjednika riješili smo već u prvom poluvremenu i drago mi je što se nismo puno potrošili. Isto tako drago mi je što su svi igrači dobili minutažu i što su se skoro svi upisali u listu strijelaca, kazao je trener Bosca Pavel Sovulj.

O posljednje tri utakmice (Dubrava, Mladost, Cedevita Junior) istaknuo je sljedeće:

Imamo tri jako teške utakmice i o njima nam ovisi plasman u Jedinstvenu kadetsku ligu. Gostujemo kod Dubrave i Mladosti te dočekujemo Cedevitu Junior. Računica je jasna – moramo pobijediti barem dvije. Ako pokažemo ono što znamo,