Kadeti Bosca poraženi od Cibone, ali izgledi za plasman na FinalFour postoje

U odličnoj rezultatskoj formi (četiri uzastopne pobjede) i sjajnom raspoloženju dočekali smo Cibonu u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi (16. kolo Jedinstvene kadetske košarkaške lige). Jedni i drugi tražili su slavlje, koje bi širom otvorilo vrata prema završnom turniru za mlađe dobne kategorije.

Nakon prve četvrtine bili smo na -9 (20:29). U drugoj četvrtini pokazali smo ravnopravnost u rezultatskom smislu, ali suparnik je na odmor otišao sa +6 (43:49). Za prvih 20 minuta istaknuli su se Marat Kos sa 18 koševa kod Bosca te Zvonimir Kujundžić i Karlo Križanac sa 12 poena kod Cibone. Treća četvrtina bila je interesantna i uzbudljiva što se rezultata tiče (65:65). Pitanje pobjednika riješeno je u zadnjih deset minuta. Tu je protivnik dokazao svoju kvalitetu i zasluženo došao do slavlja. Ovim porazom prekinuli smo niz od četiri slavlja zaredom (Vrijednosnice Osijek, Stoja,Međimurje, Marsonia), ali još uvijek imamo šanse da se plasiramo među četiri najbolje momčadi u kadetskoj konkurenciji.

Kos sa 26 za Bosco i Josip Pavković sa 20 ubačaja za Cibonu bili su prva imena u rubrici strijelaca.

Dobra i borbena utakmica. Mislim da su prisutni gledatelji mogli biti zadovoljni. Čestitam dečkima na borbi. Bilo je dosta čvrsto i izgubili smo od Cibone, koja je stvarno dobra momčad. Tu se nemamo zašto sramiti, ali ostaje žal jer smo imali šansu za pobjedu. U nekoliko situacija trebali smo imati više koncentracije i energije.
Pobijedio je bolji,

izjavio je trener Bosca Pavel Sovulj.

Statistika se može pronaći na poveznici.

U poretku pali smo na peto mjesto (omjer 11-5 i 27 bodova). Za vikend gostujemo kod Zadra (17. kolo) u subotu 14. svibnja s početkom u 16,00 sati.