Porazom od Dinama otvorili smo finale doigravanja za HT Premijer ligu

U Košarkaškom centru Dražen Petrović odigran je prvi dvoboj finala doigravanja za HT Premijer ligu između Dinama i Bosca. Slavlje je pripalo protivniku (77:62).

Poslije prvih deset minuta bili smo na -11 (23:12), da bi na odmor otišli sa -15 (47:32). Treću četvrtinu odigrali smo bolje i došli na pristojnih šest koševa zaostatka (61:55). Nažalost, u posljednjoj četvrtini zabili smo samo sedam poena. Time je suparnik poveo 1:0 u seriji na dvije pobjede.

Petar Babić i Ante Krapić sa 13 ubačaja bili su prvi strijelci naše momčadi.

Zaslužena pobjeda Dinama. Od prve minute Dinamo je u utakmicu ušao dosta čvrsto. Ono što nas je većim dijelom sezone krasilo jest pritisak. Nismo ga imali, ali Dinamo je imao veliki pritisak na nas. Mislim da je Andro Anzulović napravio ogroman posao na Petru Babiću i da je dobar ulazak Hrvoja Garafolića u napadu usmjerio utakmicu,

istaknuo je trener Bosca Ivan Tomas.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

Već u subotu, 14. svibnja na rasporedu je drugi finalni susret. Igra se u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 17 sati.