Protiv Dubrovnika ostvarili smo uvjerljivo slavlje i plasman u finale doigravanja

U finalu smo doigravanja za HT Premijer ligu.

To je činjenica, koju posebno vrijedi izdvojiti. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi uvjerljivo smo svladali Dubrovnik u derbiju posljednjeg, desetog kola Prve muške košarkaške lige za prvaka (89:68). Ivan Tomas i njegovi igrači napravili su ogroman uspjeh ove sezone.

Prvu četvrtinu odigrali smo na vrhunskoj razini i nakon prvih deset minuta imali velikih +15 (24:9). U drugoj četvrtini protivnik se čak približio na -6 (32:26), ali na odmor ipak se otišlo sa okruglih +10 za nas (40:30). Ante Smolić u redovima našeg sastava i kapetan gostiju Ivan Vodopija sa 11 koševa bili su najbolji pojedinci prvog poluvremena. U nastavku suparnik je pokušao doći do preokreta, ali u toj namjeri ipak nije uspio. Bili smo koncentrirani i mirni te pokazali borbenost i karakter kada je najviše trebalo.

Prvi strijelci ovog ogleda bili su Smolić (21 poen za Bosco) i Filip Vujičić sa 15 ubačaja za Dubrovnik.

Čestitam svojim igračima na velikoj pobjedi. Mislim da su odigrali vrhunsku utakmicu od prve do zadnje minute. Odradili su sve što smo dogovorili i dali svoj maksimum. Jako mi je drago da su dobro odigrali utakmicu pod pritiskom rezultata. Brzo nas čeka finale doigravanja. Malo ćemo se veseliti i odmoriti, a od sutra priprema
za Dinamo u utorak,

rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

– Čestitam Dubrovniku na odličnoj utakmici. Bilo je naporno za njih s obzirom na put. Ovo je bila odlična utakmica za nas u kojoj nas je podržala naša publika, kazao je igrač Bosca Andrej Matić.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

Ligu za prvaka zaključili smo na drugom mjestu u poretku sa omjerom 24-8 (56 bodova). U finalu doigravanja igrat ćemo protiv Dinama, koji je regularni dio sezone završio na vodećoj poziciji (omjer 25-7 i 57 bodova). Poznat je termin prve utakmice: Utorak, 10. svibnja. Mjesto: Košarkaški centar Dražen Petrović. Početak: 20 sati. Podsjetnik: Finale se igra na dvije pobjede.

Bosco, velike čestitke na ovoj pobjedi i sretno u finalu!