Kadeti Bosca matematički se oprostili od plasmana na FinalFour

Ove sezone nećemo obraniti naslov prvaka u kadetskoj konkurenciji. Gostovali smo u Zadru kod istoimenog domaćina (17. kolo Jedinstvene kadetske košarkaške lige) i doživjeli težak poraz (94:69).

Poslije prvih deset minuta gubili smo devet koševa razlike (25:16), da bi na odmor otišli sa -18 (46:28). Nastavak je bio samo formalnost što se rezultata tiče. Ovim porazom (drugim uzastopnim nakon Cibone) definitivno smo ostali bez mogućnosti da se plasiramo na završni turnir za mlađe dobne kategorije.

Ivor Vušak i Mislav Božo Šako sa 12 poena bili su najbolji strijelci našeg sastava. Vodeći dvojac pratili su Ivan Baiutti sa 11 i Marat Kos sa deset ubačaja.

Čestitam Zadru na pobjedi, ali i svojim dečkima koji su odigrali pravu te borbenu utakmicu. Imali smo izrazito loš šuterski dan i mislim da je to bilo ključno zašto nismo mogli držati rezultatsku neizvjesnost. Neki otvoreni šutevi, koji se inače pogađaju nisu ušli i na poluvremenu Zadar je otišao na 18 razlike. U drugom poluvremenu nismo imali snage okrenuti utakmicu u svoju korist.

– Što se Šibenke tiče, to je utakmica koja nema preveliki značaj u smislu rezultata. Sigurno je da ćemo pobjedom ići zaključiti uspješnu sezonu. Čestitam momcima na osvojenom petom mjestu i zadovoljan sam sa ostvarenim u ovoj sezoni, istaknuo je trener Bosca Pavel Sovulj.

Statistika se može pronaći na poveznici.

U poretku ostali smo na petom mjestu sa omjerom 11-6 (28 bodova). Bez obzira na ishod utakmice protiv Šibenke (posljednje, 18. kolo) u srijedu, 18. svibnja u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi od 16 sati, sigurno ćemo biti na toj poziciji.