Protiv Dinama ipak nismo uspjeli izravno otići u HT Premijer ligu

Drama, neizvjesnost i triler u Košarkaškom centru Dražen Petrović. Tako vrijedi započeti izvještaj sa trećeg, odlučujućeg dvoboja finala doigravanja za HT Premijer ligu između Dinama i Bosca. Nakon nešto više od dva sata košarke u Ciboni, pobjedu nakon produžetka i uz puno sreće odnio je domaćin (79:78).

Nakon prvih 20 minuta vodili smo +3 (31:34), da bi u zadnjih deset ušli sa -6 (57:51). Kod rezultata 71:71 naš igrač Petar Babić je na isteku zadnje četvrtine promašio oba slobodna bacanja i šut za pobjedu te plasman u društvo najboljih. U produžetku imali smo +4 (74:78), ali domaći sastav napravio je seriju 5:0 za prednost od pola koša razlike (79:78). Tri sekunde prije kraja Ante Smolić imao je otvorenu tricu, koja bi nam donijela veliko slavlje. Međutim, njegov šut nije ušao i domaća momčad mogla je početi slaviti prolaz u elitni razred.

Najbolji strijelac u našim redovima bio je kapetan Luka Katura sa 17 poena. Pratili su ga Pero Babić i Smolić sa 15 ubačaja.

Čestitke Dinamu na pobjedi i osvojenom prvenstvu. Utakmica je bila teška i u egalu. Bilo je dosta tvrdo i teško se igralo u napadu. Protok lopte bio je dosta slab kod njih i nas. Na kraju Dinamo je imao više sportske sreće. Mi smo imali svoje prilike i nismo ih iskoristili,

izjavio je trener Bosca Ivan Tomas.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

Već u petak, 20. svibnja imamo prvi izlučni susret za popunu HT Premijer lige protiv zadarske Sonik Puntamike. Odigrat će se u dvorani Jazine s početkom u 18 sati.