Pobjedom protiv Dinama izjednačili smo finalnu seriju doigravanja i izborili majstoricu

Izjednačili smo seriju pobjeda na 1:1. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi odigran je drugi susret finala doigravanja za HT Premijer ligu u kojem smo uvjerljivo svladali Dinamo 73:56. Treći, odlučujući ogled koji pobjedniku donosi izravan plasman u elitni rang je u utorak, 17. svibnja u Ciboni od 20 sati.

Nakon prve četvrtine bili smo na -1 (16:17), da bi na odmor otišli sa +8 (40:32). Najbolji strijelci u prvih 20 minuta bili su Ante Krapić sa deset koševa kod Bosca i kapetan Dinama Hrvoje Garafolić sa šest poena. Na isteku treće četvrtine imali smo +14 (56:42). U posljednjoj četvrtini suparnik je serijom 10:0 stigao na dostižnih -4 (56:52), ali sa 12:0 riješili smo pitanje pobjednika u ovoj utakmici i drugi put ove sezone bili bolji od našeg jučerašnjeg protivnika. Zanimljivo, obje naše pobjede nad Dinamom dogodile su se upravo u Trnskom.

Kapetan Bosca Luka Katura sa 17 i Andro Anzulović sa 11 ubačaja za Dinamo bili su prva imena u rubrici strijelaca.

Čestitam svojim igračima, koji su odigrali pravu mušku utakmicu. Mislim da smo od početka bili dosta čvrsti i angažirani u obrani. To nas je nagradilo ovom pobjedom. Možda nismo bili kvalitetni u napadu, ali bili smo fokusirani i koncentrirani. To nam je donijelo majstoricu u Ciboni,

rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

Mislim da je ključ naše pobjede bio to što smo ušli dosta čvrsto u odnosu na zadnju utakmicu. Na kraju to je donijelo rezultat na našu stranu,

kratko je kazao igrač Bosca Leon Šljivarić.