Juniori Bosca porazom otvorili nastavak sezone

Nakon zimske pauze Bosco se vratio dvobojima u Prvoj juniorskoj košarkaškoj ligi. Gost Sportske dvorane Boško Božić-Pepsi bio je Dinamo u sklopu šestog kola, a iznenađenje se ipak dogodilo jer je pobjeda otišla na stranu gostiju (58:69).

Prva četvrtina bila je rezultatski ravnopravna (14:14). Drugu četvrtinu gostujući sastav dobio je 25:14 tako da smo na odmor otišli sa 11 koševa zaostatka (28:39). U trećoj četvrtini uspjeli smo uhvatiti rezultatski priključak (47:53). Međutim, u zadnjih deset minuta nismo imali snage za preokret. Ovim porazom prekinuli smo niz od tri uzastopne domaće pobjede (Hermes Analitica, Medveščak, Dubrava).

Mihael Tomić i njegov imenjak Linde su sa 11 postignutih poena bili najraspoloženiji strijelci ovog susreta.

Čestitam Dinamu na zasluženoj pobjedi. Mi nismo bili na razini na kojoj smo trebali biti. Protivnički igrači bili su bolji od nas, a na nama je da se okrenemo onome najvažnijem kako bi mogli igrati sa najboljim momčadima i konkurirati im. To su energija, obrana i složenost, a u ovoj utakmici toga je definitivno nedostajalo,

izjavio je trener Bosca Petar Babić.

Bosco se poslije pet odigranih ogleda nalazi na trećem mjestu u poretku. Ostvario je tri pobjede i dva poraza (8 osvojenih bodova) te ima utakmicu manje. Sljedeći prvenstveni nastup ima u srijedu, 9. veljače – gostovanje kod vodeće Cibone u okviru sedmog kola. Odigrat će se u Košarkaškom centru Dražen Petrović s početkom u 21 sat.