Bosco slavljem u Zadru otvorio drugi dio JKL

U dvorani Jazine sučelili su se Sonik Puntamika i Bosco (deseto kolo Jedinstvene kadetske košarkaške lige i ujedno početak drugog kruga natjecanja). Važno slavlje otišlo je na našu stranu (57:62).

Prva četvrtina bila je izjednačena (20:20), da bi na odmor otišli sa pola koša zaostatka (32:31). Treću četvrtinu dobili smo 19:10 i u zadnjih deset minuta ušli sa osam poena prednosti (42:50). U posljednjoj četvrtini protivnik je uspio samo ublažiti poraz. Upisali smo treću pobjedu zaredom (Stoja, Šibenka, Sonik Puntamika) i s obzirom na pobjedu u prvoj međusobnoj utakmici, vrijedi istaknuti kako Bosco protiv Sonik Puntamike ima 2-0 u pobjedama.

Prvi strijelac u redovima naše momčadi bio je Marat Kos sa 14 ubačaja. Pratili su ga Ivor Vušak i Vito Čretni sa 12 koševa.

– Čestitam dečkima na dvije odlične pobjede u samo dva dana i to na dva teška gostovanja. Protiv Šibenke prva četvrtina bila je za zaborav, a preostale tri četvrtine odigrali smo fantastično. Na toj utakmici svi igrači su nastupili i svoj posao odradili na jako visokoj razini te zbog toga rezultat je bio takav kakav jest. Možda malo iznenađujući, ali može se reći da smo lagano prošli kroz Šibenik.

Što se Sonika tiče, to nam je bilo dosta važno u rezultatskom smislu. U Zadru bilo je tvrdo kao u Zagrebu i na mali broj koševa. U prvom poluvremenu imali smo dosta problema u napadu jer smo premalo išli unutra, a lopta je išla oko njihove zone tako da smo se oslonili na šut za tricu. U obrani nismo bili kompaktni i nismo imali dovoljno energije. U drugom dijelu uspjeli smo se konsolidirati i stati na loptu te počeli igrati duže napade sa više kretanja. Uz agresivnost u obrani, uspjeli smo prelomiti utakmicu na svoju stranu i apsolutno zasluženo slavili,

osvrnuo se trener Bosca Pavel Sovulj.

Statistika se može pogledati na poveznici.

U poretku Bosco se nalazi na četvrtom mjestu sa omjerom 7-3 i 17 bodova. U idućem, 11. kolu dočekuje Cedevitu Junior. Odigrat će se u subotu, 26. ožujka u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 11 sati i 15 minuta.