Protiv Ribole Kaštele porazom smo krenuli u Ligu za prvaka

U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi igrao se derbi prvog kola Prve muške košarkaške lige za prvaka između Bosca i Ribole Kaštele. Pobjeda i dva boda pripala su gostima iz Kaštel Sućurca (82:87).

Poslije prvih deset minuta gostujući sastav imao je +1 (23:24), a drugu četvrtinu dobili smo 27:16 i na odmor otišli sa deset koševa razlike (50:40). U trećem periodu gostujuća momčad bila je bolja (12:29) i uoči zadnjeg razdoblja imala +7 (62:69). U zadnjoj četvrtini rješavala se dvojba oko pobjednika. Ribola Kaštela bila je spretna i snalažljiva te zasluženo došla do pobjede.

Naši najbolji strijelci bili su Luka Babić sa 25 i Ante Smolić sa 24 poena.

Prije svega, čestitam Riboli Kašteli na pobjedi. Mislim da smo vrlo dobro odigrali u prvom poluvremenu. Imali smo puno prodora i laganih koševa, a u drugoj četvrtini bili smo dobri u obrani. Nažalost, u drugom poluvremenu ostali smo bez svježine. Nismo imali kontrolu u napadu, a Ribola Kaštela promijenila je način obrane na koju se mi nismo snašli. U tom trenutku kvaliteta dva njihova igrača Delaša i Svaline došla je do izražaja. Njih dvojica riješili su ovu utakmicu,

kazao je trener Bosca Ivan Tomas.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku Bosco je ostao na drugom mjestu sa omjerom 17-6 i 40 bodova. U sljedećem, drugom kolu gostuje kod vodećeg Dinama. Odigrat će se u Košarkaškom centru Dražen Petrović, a termin utakmice bude poznat naknadno.