Uvjerljivom pobjedom protiv Rudeš Bulldogsa bliži smo ostanku u Drugoj muškoj ligi Centar

Univers Bosco teoretski je riješio brige oko ostanka u Drugoj muškoj košarkaškoj ligi Centar. U ogledu 20. kola ugostio je Rudeš Bulldogs. Igralo se u Sportskom centru Univers, a slavili smo sa čak +48 (93:45).

Pitanje pobjednika riješeno je još u prvom poluvremenu (imali smo 23 koša razlike – 41:18). Nastavak je bio samo formalnost. Upisali smo drugu uzastopnu pobjedu (Zapad, Rudeš Bulldogs) i s obzirom na minimalno slavlje u prvoj međusobnoj utakmici (66:67), vrijedi izdvojiti kako Univers Bosco protiv Rudeš Bulldogsa ima 2-0 u pobjedama.

Damir Mijić sa 24 poena i Damjan Škoro sa 22 ubačaja bili su prva imena što se strijelaca tiče.

Ovo je bio način, koji cijelu ovu sezonu očekujem od svojih igrača. Svaku našu taktiku, volju i želju su ispunili i zasluženo smo slavili sa ovakvom rezultatskom razlikom. Još nije gotovo, ali nadam se da je ova utakmica pokazatelj
kako treba dalje igrati,

istaknuo je trener Univers Bosca Petar Babić.

Kratko se osvrnuo na juniore Bosca i poraz od Dinama u Rudešu:

-Loše drugo poluvrijeme s naše strane i Dinamo je zasluženo pobijedio.

U poretku Univers Bosco skočio je na deveto mjesto sa omjerom 7-13 i 27 bodova. U subotu, 26. ožujka bit će domaćin Fortuni iz Zaprešića. Igra se u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi (početak u 14 sati i 15 minuta).