Univers Bosco pružio vrlo dobar otpor protiv Novog Zagreba za kraj ove kalendarske godine

Univers Bosco bio je domaćin Novom Zagrebu u 11. kolu Druge muške lige Centar. Igralo se u Sportskom centru Univers, a pobjedu je odnio gostujući sastav (62:70).

Poslije prvih 20 minuta imao je devet koševa zaostatka. U nastavku pokušao je doći do preokreta, ali ipak nije uspio u tome. Ovim porazom prekinuo je niz od dvije uzastopne pobjede (Ivanić, Zrinjevac 1937).

Najbolji strijelci Universa bili su Juraj Golemac, Karlo Križanac i Marko Vučić sa 13 poena. Pratio ih je Ante Čovićsa 12 ubačaja.

Vrijedi izdvojiti kako na klupi nije bilo glavnog trenera Petra Babića pa je ulogu privremenog preuzeo Filip Radulović, koji je nakon utakmice izjavio:

-Ja sam zadovoljan kako su dečki odigrali. Dali smo sve od sebe i mislim da su svi zadovoljni sa rezultatom s obzirom da nije bilo glavnog trenera. Bili smo kratki u rotaciji, ali potrudili smo se koliko smo mogli.

Ovu kalendarsku godinu Univers Bosco zaključuje na devetom mjestu sa 4 pobjede i 7 poraza (15 osvojenih bodova).

Natjecanje se nastavlja 21. siječnja sljedeće godine, a UniversBosco ugostit će Podsused (12. kolo).