Zadar trenutno prejak protivnik

Bc Institut d.d. - Fotoprilozi | Agroklub.com

U 12. kolu HT Premijer lige u sportskoj dvorani Trnsko ugostili smo košarkaše Zadra, koji su bili bolji rezultatom 79:109 (9:25, 29:30, 15:25, 26:29) i tako upisali jubilarnu desetu pobjedu ove sezone u hrvatskom prvenstvu.

Naši dečki otvorili su susret sa 2:0, ali je Zadar velikom serijom odjurio na +16 (6:22) i odmah pokazao svoju snagu.

U zadnjim  minutama druge četetvrtini prvo ukradena lopta Matića koji dodaje Juriču za 34:48 te nakon toga  blokada L. Babića i njegov koš pokazali su kako se Bosco ipak zna boriti s ovako jakim protivnikom.
Stoga je i omjer ubačenih poena u ovoj četvrtini bio gotovo izjednačen 29:30.

Nažalost unatoč tome ostala je prednost Zadra postignuta u prvoj četvrtini te se na  poluvremenu odlazi s  38:55.

U drugom djelu utakmice Zadar je i dalje bio jači, ritam igre koji su postavili Bosco nažalost nije mogao sustić.

Tako moramo čestitati Zadru na pobjedi.

U redovima Bosca istaknuli su se Andrej Matić sa EFF 22 21 koš 4 AS

Luka Krajnović sa 17, Luka Babić sa 14 , Marko Jurič zabio 12 koševa uz 7 asistencija.

„Zadar je u ovom trenutku prejak protivnik za nas. Moji su igrači danas dali maksimum ali razlika u kvaliteti je očita.“

rekao je Ivan Tomas, trener Bosca.

„Čestitam zadru na pobjedi. Oni su dosta iskusnija ekipa od nas i danas su to pokazali. Rezultat govori sam za sebe. Predstoji nam pauza i dat ćemo maksimalno
od sebe, trenirat ćemo i pripremiti se za drugi dio sezone, i zaostatke koje imamo ćemo nastojati ostvariti u novom dijelu sezone.“