Seniori prošli u polufinale regije Centar, kadeti izgubili od Dubrave

U Sportskoj dvorani Osnovne škole Ivana Filipovića jučer je odigran ogled drugog kola (četvrtfinala) regije Centar u okviru Kupa Krešimira Ćosića između Medveščaka i Bosca. Završilo je uvjerljivim slavljem sastava iz Trnskog od 25 koševa razlike (74:99).

Nakon prve četvrtine bilo je pola koša prednosti za Bosco (21:22). Drugu četvrtinu gosti su dobili 22:17 tako da se na odmor otišlo sa +6 (38:44). Nastavak je riješio dvojbu oko pobjednika, što znači da je Bosco prošao u treće kolo (polufinale).

Najbolji strijelci Bosca bili su Luka Krajnović i Andrej Matić sa 18 ostvarenih poena.

Teška utakmica od očekivanog. Kod Medveščaka vidio se rukopis trenera Miljkovića. Njegovi dečki su nas 40 minuta gnjavili i nisu dali mira. Na kraju uspjeli smo prelomiti jer pokazalo se da smo iskusna momčad. Nije bilo lako, ali zasluženo
smo pobijedili,

istaknuo je igrač Bosca Petar Babić.

U trećem kolu (polufinalu) protivnik Bosca je Dinamo, koji je na gostovanju kod Sesveta došao do pobjede nakon produžetka (80:83).

Osim seniora, u akciji su bili kadeti. U Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi sastali su se Bosco i Dubrava u sklopu prvog kola nove sezone Prve kadetske košarkaške lige. Nažalost, pobjeda je pripala gostima (71:74). Kod domaćina najučinkovitiji akter bio je Marat Kos sa 20 ubačaja.