Pobjedom protiv Samobora potvrdili smo drugo mjesto u poretku uoči Lige za prvaka

Bosco je u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi ugostio Samobor. To je bila prva utakmica posljednjeg, 22. kola Prve muške košarkaške lige, a slavlje je pripalo našoj momčadi (78:64).

Poslije prvih deset minuta imali smo osam koševa razlike (22:14). U drugoj četvrtini suparnik je došao na samo -4 (33:29), ali na odmor otišlo se sa devet poena prednosti (42:33). Treći period dobili smo 23:10, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Upisali smo treću uzastopnu pobjedu (Amfora, Ribola Kaštela, Samobor) i Ligu za prvaka dočekat ćemo s drugog mjesta u poretku (omjer od 17 pobjeda i 5 poraza, što znači 39 osvojenih bodova).

Naš najbolji strijelac bio je Dario Kuzmanović sa 24 ubačaja.

– Čestitam svojim igračima na pobjedi. Mislim da smo odigrali vrhunsku utakmicu od početka do kraja, pogotovo u obrani. Volio bih da ovakav pristup bude u svakoj utakmici što se obrane tiče. U napadu smo se mučili jer šut nas nije išao, ali iz dobre obrane imali smo dosta laganih koševa iz tranzicije, rekao je trener Bosca Ivan Tomas.

Čestitam svojim suigračima i Samoboru na dobroj borbi te solidnoj utakmici. Mi smo kvalitetno, jako i agresivno ušli u utakmicu, a takav je bio dogovor u svlačionici. Mislim da je to usmjerilo utakmicu na našu stranu, koju smo na lagan način
kontrolirali i zatvorili,

kazao je igrač Bosca i ujedno kapetan Luka Katura.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

Bosco, čestitke i sretno u Ligi za prvaka!