Kadeti Bosca upisali uvjerljiv poraz, Univers Bosco propustio osigurati ostanak u DMLC

U derbiju 11. kola Jedinstvene kadetske košarkaške lige sastali su se Bosco i Cedevita Junior. Igralo se u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi, a pobjedu i dva boda odnijela je protivnička momčad (71:88).

Prvo poluvrijeme bilo je rezultatski neizvjesno, ali u nastavku gosti su riješili pitanje pobjednika i zasluženo slavili. Ovim porazom prekinuli smo niz od tri uzastopne pobjede (Stoja, Šibenka, Sonik Puntamika).

Naš prvi strijelac bio je Ivor Vušak sa 17 koševa.

Čestitam Cedeviti na pobjedi. Cedevita je bila bolja u svim segmentima igre i zasluženo slavila. Što se Osijeka i Pule tiče, idemo na dva teška gostovanja. Moramo što prije zaboraviti na ovu utakmicu i na sve
što smo napravili u njoj te se vratiti
na pobjedničke staze,

izjavio je trener Bosca Pavel Sovulj.

Statistiku možete pogledati na poveznici. U poretku Bosco je i dalje četvrti sa omjerom 7-4 (18 bodova). Iduće, 12. kolo donosi gostovanje u Osijeku. Termin će biti poznat naknadno.

Nakon kadeta sučelili su se Univers Bosco i Fortuna (21. kolo Druge muške košarkaške lige Centar). Odigrano je također u Trnskom, a trijumf je uzeo sastav iz Zaprešića (72:91).

Nakon prvog poluvremena bili smo na devet poena zaostatka (37:46). U drugom dijelu suparnik je riješio dvojbe oko pobjednika. Univers Bosco prekinuo je niz od dvije pobjede zaredom (Zapad, Rudeš Bulldogs).

Damjan Škoro i Marino Macan sa 14 te Hrvoje Gašparac sa 13 ubačaja bili su prva imena što se strijelaca tiče.

Poredak kaže da je Univers Bosco pao na deseto mjesto sa 7 pobjeda i 14 poraza (28 bodova). U posljednjem, 22. kolu gostuje kod Ivanića (termin bude poznat naknadno). Univers Bosco kolo prije kraja nije osigurao ostanak u Drugoj muškoj košarkaškoj ligi Centar za sljedeću sezonu mada je izravni konkurent Dugo Selo poraženo na gostovanju u Sesvetama (vrijedi podsjetiti kako Univers Bosco protiv Dugog Sela ima 2-0 u pobjedama – 71:85, 76:49).