Dvije dobre dionice nedovoljne protiv Dinama

U Košarkaškom centru Dražen Petrović odigran je derbi drugog kola Prve muške košarkaške lige za prvaka u kojem su se sastali Dinamo i Bosco. Slavlje je na kraju pripalo domaćinu (85:72).

Nakon prve četvrtine domaći sastav imao je +6 (18:12), ali drugu četvrtinu dobili smo 28:15 i na odmor otišli sa sedam koševa razlike (33:40). U trećem razdoblju bili smo bolji u rezultatskom smislu (20:23) i uoči posljednjeg perioda imali +10 (53:63). Nažalost, zadnja četvrtina bila je kobna za nas tako da je Dinamo sretno i snalažljivo došao do trijumfa. Nažalost, upisali smo drugi uzastopni poraz u ovosezonskoj Ligi za prvaka (Ribola Kaštela, Dinamo) i ukupno četvrti poraz zaredom od Dinama ove sezone (od toga tri poraza u prvenstvu i jedan poraz u polufinalu Kupa Krešimir Ćosić regije Centar).

Naši prvi strijelci bili su Petar Babić sa 16 poena i Dario Kuzmanović sa 15 ubačaja.

Čestitam Dinamu na zasluženoj pobjedi. Imali smo dosta slab ulazak u utakmicu. Bili smo jako uplašeni i na početku utakmice nismo pokazali karakter. U drugoj četvrtini počeli smo provoditi ono što smo se dogovorili i rezultat je došao sam od sebe. Međutim, kako je rezultat došao tako je i
otišao jer u drugom poluvremenu
mi smo se potpuno raspali.

– Mislim da je ova utakmica slična onoj prvoj utakmici u prvom dijelu sezone. Presudio je karakter igrača Dinama i njihova kvaliteta. Ne mogu opravdati svoje igrače nakon ovog poraza, ali slabo treniramo u posljednje vrijeme i imamo ozljede. Ovaj poraz treba što prije zaboraviti i okrenuti se sljedećim utakmicama,

osvrnuo se trener Bosca Ivan Tomas.

U poretku Bosco je pao na peto mjesto sa omjerom 17-7 (41 bod). Već u srijedu, 30. ožujka ugostit će Omiš Čagalj Tours (treće kolo). Dvoboj se igra u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 16 sati i 30 minuta.