Bosco kadeti Cedevita Junior

Kadeti Bosca slavljem okončali godinu

Kadeti Bosca odigrali su zadnji prvenstveni susret što se 2021. godine tiče. U posljednjem, 14. kolu Prve kadetske košarkaške lige dočekali su kadete Cedevite Junior. Igralo se u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi, a okončano je sa 78:73 u korist našeg sastava.

Nakon prvog poluvremena vodili smo +2 (30:28), da bi na isteku treće četvrtine imali prednost od četiri koša razlike (53:49). Pitanje pobjednika odlučeno je u zadnjem periodu igre. Marat Kos je sa 23 poena bio najbolji igrač naše momčadi. Uz to, Kos je u svih 14 ogleda ostvario čak 303 ubačaja i time postao najbolji strijelac ove ZG lige. Njegov suigrač Sven Gavranović također je odigrao sve utakmice i sa 177 postignutih koševa završio na osmom mjestu najboljih strijelaca.

Tvrda utakmica sa puno grešaka. Mogu reći da se u Trnskom nije baš igrala najljepša košarka, ali radni dio bio je premašen. Popravili smo ono što smo u prvom poluvremenu radili loše, a to je da smo previše igrali jedan na pet i imali premalo točnih dodavanja. U drugom to smo promijenili tako što smo se puno kretali bez lopte, utrčavali u prazan prostor i realizirali zicere. Međutim, obrana nam je bila agresivna i čvrsta te smo na taj način zasluženo pobijedili,

istaknuo je trener Bosca Pavel Sovulj.

Bosco je godinu zaključio na trećoj poziciji u poretku (omjer 10-4 i 24 boda). Sljedeća postaja je Jedinstvena kadetska liga, koju će igrati zajedno sa Cibonom i Cedevitom Junior.