Bosco juniori Medveščak

Juniori Bosca uvjerljivom pobjedom završili kalendarsku godinu

Juniori Bosca odigrali su posljednji prvenstveni susret u ovoj kalendarskoj godini. U četvrtom kolu Prve juniorske košarkaške lige (poredak od 1. do 8. mjesta) ugostili su juniore Dubrave. Odigrano je u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi, a završilo u korist naše momčadi – 89:63.

Pitanje pobjednika bilo je odlučeno još u prvom poluvremenu (vodili smo 48:24). U nastavku nije bilo rezultatske neizvjesnosti tako da smo ogled mirno priveli kraju. Luka Krajnović postigao je 21 koš i time postao naš najbolji strijelac. Pratili su ga Andrej Matić sa 17 poena i Mihael Tomić sa 16 ubačaja.

Imali smo loše otvaranje, ali brzo smo se posložili. Na kraju ispalo je 26 razlike za nas i zadovoljan sam sa pobjedom. Međutim, jedan od naših glavnih ciljeva u ovoj sezoni bit će rad na obrani. Ako želimo ponoviti prošlosezonski uspjeh sa kadetima,
moramo početi od toga,

kazao je trener Bosca Petar Babić.

Bosco će iduću godinu dočekati na trećem mjestu u poretku (omjer 3-1 i 7 osvojenih bodova). Sljedeće, peto kolo donosi gostovanje kod Gorice. Utakmica je predviđena za 22. siječnja.