Bosco je upisao drugu pobjedu nad Alkarom u ligi za opstanak

U 6. kolu lige za ostanak, u dvorani na Trnskom, dočekali smo KK Alkar. Nakon poraza u prošlom kolu od Zaboka, Bosco se vratio pobjedama. Tijekom cijelog susreta bili smo bolja momčad i nakraju smo zasluženo slavili rezultatom 84:78.

Alkar je dobro započeo susret. Koševima Polutka i Bašića, a nakon malo više od minute igre, gosti imaju prednost od pet koševa razlike. Pokazat će se kasnije da je to bilo i jedino vodstvo Alkara na utakmici. Bosco na to odgovara svojom mini serijom i preko Krapića i P. Babića vraćamo rezultat vrlo brzo u egal. Do kraja prve četvrtine igramo bolju košarku i odlazimo na devet koševa razlike (21:12).

Drugu četvrtinuotvaramo agresivnom igrom u napadu kojom smo još više povećali prednost. Koševima Juriča i Hemphilla, a zatim Kature i Krajnovića naš sastav radi seriju od 11-1 te stvaramodvoznamenkastu zalihu koševa (32:13). Do poluvremena Alkar ipak uspijeva malo ublažiti vodstvo Bosca ponajprije zahvaljujući Svalini koji je u drugoj četvrtini zabio 4 od svojih pet trica na utakmici. Na poluvremenu se semafor zaustavio na rezultatu 45:33 u korist naše ekipe.

S dobrom igrom Bosco je nastavio i nakon odmora. Do kraja treće četvrtine naša momčad odlazi na plus osamnaest (66:48).

Dobru rolu u toj dionici odigrao je iskusni Luka Katura. On jezabio 12 od svojih 18 koševa u tom razdoblju igre.  U zadnjoj četvrtini rutinski privodimo utakmicu kraju čime upisujemojoš jednu pobjedu u ovoj fazi natjecanja. Ovim slavljem Bosco je privremeno zauzeo prvo mjesto na tablici u ligi za ostanak.

Čestitke našoj ekipi na vrijednoj pobjedi!

Najbolji u redovima Bosca bio je Luka Katura s postignutih 18 koševa te uhvaćena 4 skoka. Krapić je za Bosco dodao 13 poena dok su Jurič i Krajnović sudjelovali u pobjedi svaki s po 12 koševa.