Vođeni mladim Boscovim snagama pružili smo dobar otpor Cedeviti Junior

Drugi dio sezone HT Premijer lige košarkaši Bosca započeli su gostovanjem kod trenutno četvrto plasirane Cedevite Junior.

Izabranici Ivana Tomasa u ovaj ogled ušli su opterećeni bolestima  i ozljedama nekolicine igrača. Stoga smo na parketu zaigrali s našim mladim snagama. Svjesni svojih nedostataka igrači Bosca dali su kvalitetan  otpor Cedeviti.

Bosco utakmicu otvara ubacivanjem Juriča za 3:2. No Cedevita postavlja snažni tempo utakmice i u kratkom roku uspijeva se odvojiti na dvoznamenkastu prednost.
Nažalost dobar početak akcije Bosca (Jurič dodaje za Šljivarića) završava blokadom Ciani, nakon čega Bosco neoprezno gubi loptu te Mustapić zabija za 21:9, iako je Cedevita ostvarila značaju prednost Bosco i dalje ne popušta protivniku. Nedugo nakon sjajno probijanje L. Babića te tricom Juriča Bosco se pokušao rezultatski vratiti.

U drugoj četvrtini utakmice Bosco i dalje pokušava pronači naćin kako smanjiti rezultatsku razliku. Šut za tricu L. Babića koja na žalost nije uspio ući u koš spašava odlična reakcija  šesnajstogodišnjeg  Kosa, koji spremno dočekuje  loptu te zabija za 36:22.

Valja naglasiti kako je u ovoj utakmici Marat ostvario svoje prve pogotke u HT premijer ligi ove sezone.
No Cedevita i dalje vodi igru stvarajući za Bosco sada već nedostižnu prednost.

Na odmor se odlazi s rezultatom 61:30.

Nakon poluvremena u utakmicu ulazimo koncentrirani dok obrana funkcionira bolje nego u prvom dijelu utakmice. Blokadama Čovića i L. Babića dajemo Cedeviti dobar otpor. Stoga u ovoj četvrtini utakmice postižemo jednak broj poena kao i naš protivnik (19:19).
Dobra igra nastavila se i u zadnjem dijelu utakmice. Unatoč tome što se ime pobjednika znalo i prije početka ove četvrtine.

Utakmica završava 97:62 (36:18, 25:12, 19:19, 17:13), usprkos upisanom porazu ponosni smo na ono što su pokazale naše mlade snage.

U redovima Bosca valja izdvojiti:

Ivan Tomas, trener Bosca:

Ivan Tomas stožer Bosco“Čestitao bih Cedeviti Junior na pobjedi, mislim da su

riješili pitanje pobjednika već nakon prvih 5 minuta, prevelika je razlika u kvaliteti.
S obzirom na sve naše probleme koje nas muče u zadnjih mjesec dana, znao sam da

vjerojatno neće biti dobro, ali eto nažalost ovaj poraz je realnost.”

Luka Krajnović, igrač Bosca:

Luka Krajnović Bosco“Borili smo se cijelu utakmicu, bila je vrlo teška utakmice

protiv dobre Cedevite Junior. Mi se borimo cijeli tjedan s teškim ozljedama, petorica

igrača su nam ozlijeđeni i bolesni. To nam ne može biti izgovor, moramo gurati dalje i

bolje odigrati u srijedu protiv Dinama.“

Kao što je i Luka najavio, iduća stanica je domaća utakmica s KK Dinamom, našim starim rivalom. Dinamo je nakon pobjede nad Šibenskom na sedmom mjestu u poretku.
Uz nadamo se kompletnu ekipu Bosca ovo će sigurno biti sjajni gradski derbi.

Stoga ne propustite podržati Bosco, 11.01. (srijeda) u 20:30 dvorana Boško Božić Pepsi