Univers Bosco momčad Dugo Selo

Univers Bosco svladao Dugo Selo

Naš razvojni seniorski sastav Univers-Bosco gostovao je 17. 10. u Dugom Selu u sklopu trećeg kola Druge muške košarkaške lige Centar i postigao pobjedu rezultatom 85:71. Nakon prvog poluvremena igrači trenera Pavela Sovulja imali su +18 (25:43). Poslije treće četvrtine bilo je samo osam koševa prednosti (52:60). U zadnjoj četvrtini naša momčad riješila je pitanje pobjednika i upisala 2 boda. Naš najbolji strijelac bio je Mihael Linde sa 28 poena.

Trener Univers-Bosca Pavel Sovulj nakon utakmice je istaknuo:

Vrlo dobro smo ušli u utakmicu gdje smo prvo otišli na deset razlike, a na poluvremenu već je bilo +18. U trećoj četvrtini došlo je do pada koncentracije i dopustili smo da nam se Dugo Selo približi. U jednom trenutku došlo je čak na -5, ali s velikim zalaganjem u obrani vratili smo vodu na naš mlin te zasluženo slavili. Veseli me činjenica da smo s mladom momčadi ostvarili pobjedu na ovom gostovanju. Čestitam i idemo dalje.

Bosco kadeti Podsused

Osvrnuo se na uvjerljivu pobjedu kadeta Bosca protiv kadeta Podsuseda.

– Što se toga tiče, vidjelo se po rezultatu da je to bila lagana utakmica. Velika je razlika u kvaliteti između njih i nas. Pobijedili smo na rutinski način. Ušli smo čvrsto u igru i nismo dopustili da utakmicu ode u neizvjesnost. Igrači s manjom minutažom dobili su priliku i odradili svoj posao na maksimalnoj razini, zaključio je Sovulj.