s nova dva boda osiguran je glavni cilj

U 8. kolu lige za ostanak naša ekipa gostovala je kod KK Gorice. I baš kao i prije mjesec dana opet smo bili bolji od Bikova. Ova pobjeda ima posebnu težinu. Zahvaljujući ovim slavljem i s nova dva boda osiguran je glavni cilj, a to je ostanak u HT Premijer ligi tako da ćemo i iduće sezone imati priliku odmjeravati snage s najboljim ekipama u Hrvatskoj.

No, ovom pobjedom ne samo da je izboren ostanak nego smo i blizu doigravanja. Nadamo se i vjerujemo da će ga naša ekipa uspjeti izboriti što bi u potpunosti zaokružilo lijep uspjeh koji je ostvaren do sada.

Bikovi su bolji otvorili utakmicu te su u dva navrata bježali na plus 9 (15:6), odnosno na plus 8 (18:10). Naši igrači nisu dozvolili domaćinu da ode na dvoznamenkastu prednost nego su prvo pogođenim tricama Juriča i Matića smanjili prednost da bi Primorac, isto šutom za tri poena, 4 sekunde prije kraja zaključio prvu četvrtinu rezultatom 21:21. U drugih deset minuta igre obje ekipe nisu posustajale.

Vodstvo se izmjenjivalo do sam pred kraj četvrtine kada se naša momčad odvaja na nešto ugodnijih plus 6. Gorica ubačajima Gunjine uspijeva do poluvremena doći na zaostatak od samo dva poena razlike (44:46) što je sugeriralo da bi rezultatsku neizvjesnost mogli imati do samog kraja utakmice.

Međutim, da ne bi gledali još jednu triler završnicu naši igrači u trećoj četvrtini rade veliku seriju od 21:1 kojom su prelomili utakmicu. Istu je svojim ubačajima otvorio i zatvorio iskusni Primorac, a u toj dionici su se istaknula i dvojica naših mladih igrača Matić i Krajnović. Zahvaljujući toj seriji u 27. minuti susreta imamo visokih plus 22 (48:70). Igrači Gorice pokušali su se približiti i ugroziti vodstvo Bosca, ali neuspješno. Utakmicu su naši igrači rutinski priveli kraju i nakraju su slavili rezultatom 80:96.

Čestitke još jednom našem stručnom stožeru na čelu s Ivanom Tomasom i igračima na ovoj vrlo vrijednoj pobjedi i na postignutom dosadašnjem uspjehu!
U pobjedi su se istaknuli
  • Mladen Primorac s postignutih 15 koševa i 6 asistencija
  • Andrej Matić koji je također ubacio 15 koševa
  •  Marko Jurič i Luka Krajnović postigli su svaki po 14 koševa.

Ivan Tomas:

Ivan Tomas stožer Bosco „Čestitao bih momcima na pobjedi i na ostanku u ligi. Mislim da smo napravili veliki posao ove godine.“

Mladen Primorac:

„Čestitke ekipi i trenerima na ovoj vrlo važnoj pobjedi kojom smo definitivno osigurali ostanak u ligi. Očekivano vrlo tvrda utakmica na početku. Bili smo nervozni, ali u drugo poluvrijeme smo ušli puno koncentriranije i nakraju smo zasluženo slavili.“