Bosco Leon Šljivarić Jazine

Prva gostujuća pobjeda u Rijeci

U dvorani Mladosti odigran je dvoboj sedmog kola Prve muške košarkaške lige između Kvarnera 2010 i Bosca. Bosco je lovio drugu uzastopnu pobjedu nakon uvjerljivog domaćeg trijumfa protiv Zapruđa. Na kraju uspio je ostvariti zacrtani cilj jer je slavio sa pet koševa razlike (68:73).

Na isteku prvog poluvremena imali smo +10 (29:39), da bi u zadnjih deset minuta ušli sa 17 poena prednosti (43:60). Dvije minute prije kraja susreta suparnik se serijom 11:0 (prije toga bilo je +16, odnosno 54:70 za nas) približio na samo -5 (65:70). Međutim, pokazali smo borbenost i karakter kada je najviše trebalo te smo zasluženo odnijeli dva boda iz Rijeke.

Naš najbolji igrač bio je Luka Krajnović sa 16 koševa. Pratili su ga Ante Krapić sa 15 poena i Petar Babić sa 14 ubačaja.

Utakmica u Rijeci bila je dobra. Imali smo priliku ranije riješiti pitanje pobjednika. Ipak, zadovoljni smo sa pobjedom i idemo se pripremati za Omiš koji nas čeka
u sljedećem kolu,

kratak je bio igrač Bosca Leon Šljivarić.

Boscovu statistiku možete pogledati ovdje, a FIBA-inu na poveznici. Poslije sedam odigranih ogleda Bosco je na omjeru od 5 pobjeda i 2 poraza, što donosi 12 osvojenih bodova. U idućem, osmom kolu dočekuje Omiš Čagalj Tours. Utakmica je na rasporedu u subotu, 13. studenoga u Sportskoj dvorani Boško Božić-Pepsi s početkom u 16 sati.