Protiv Maksimira upisali smo pobjedu na otvaranju drugog dijela natjecanja

Univers Bosco je u Sportskom centru Univers ugostio momčad Maksimira na startu drugog kruga sezone (12. kolo Druge muške košarkaške lige Centar). U napetom i uzbudljivom dvoboju slavili smo 72:63 te nadoknadili poraz od osam koševa zaostatka iz prvog susreta.

Prva četvrtina završila je sa našim vodstvom (16:15). U drugoj četvrtini suparnik je bio bolji 20:16 tako da smo na odmor otišli sa tri poena zaostatka (32:35). Treću četvrtinu dobili smo 23:18, što znači da se u zadnjih deset minuta ušlo sa rezultatom 55:53. U posljednjem razdoblju igre riješili smo pitanje pobjednika i time prekinuli niz od dva uzastopna poraza (Fortuna, Ivanić). Leon Šljivarić sa 17 i Mihael Linde sa 15 ubačaja bili su najbolji strijelci ovog ogleda. Vrijedi istaknuti debitantske nastupe dvojice novih igrača Universa Damira Mijića i Hrvoja Gašparca, koji su odigrali izvrsno.

Najviše čestitam svojim suigračima na ovoj pobjedi. Drugi dio otvorili smo sa pobjedom i dva osvojena boda. Želim izdvojiti dva starija iskusna igrača, koja su nam došla pomoći. To su Mijić i Gašparac, a oni su nam dobro došli,

izjavio je Mihael Linde. U sljedećem, 13. kolu očekuje nas gostovanje kod Novog Zagreba. O toj utakmici Linde je kratko rekao:

– Pokušat ćemo dobro otvoriti utakmicu, pobijediti i osvojiti nove bodove.

Igra se u nedjelju, 30. siječnja u Sportskoj dvorani OŠ Središće. Početak je u 17 sati.

U poretku Univers Bosco nalazi se na pretposljednjem, 11. mjestu sa omjerom 3-9 i 15 osvojenih bodova.