Protiv Dubrovnika ostvarili smo veliku pobjedu i preuzeli drugo mjesto u poretku nakon prvog dijela Lige za prvaka

U Sportskoj dvorani Gospino polje odigran je derbi petog kola Prve muške košarkaške lige za prvaka u kojem su se sastali Dubrovnik i Bosco. Važno slavlje na kraju je pripalo nama (85:89).

Nakon prvih deset minuta gubili smo 28:24, da bi drugu četvrtinu dobili 19:15 i na odmor otišli sa izjednačenim rezultatom (43:43). Drugo poluvrijeme bilo je rezultatski dramatično i uzbudljivo, a po tko zna koji put pokazali smo borbenost i karakter kada je najviše trebalo te upisali treći uzastopni trijumf (Omiš Čagalj Tours, Hermes Analitica, Dubrovnik).

Naši najbolji strijelci bili su Dario Kuzmanović sa 20 koševa te Petar Babić i Ante Smolić sa 18 poena.

Prvo čestitam Dubrovniku na izvrsnoj utakmici, a isto tako i svojim suigračima na lavovskoj borbi. Utakmica je bila neizvjesna do samog kraja, a nekoliko minuta prije kraja uspjeli smo se odvojiti na 6-7 razlike i na kraju uzeti pobjedu,

izjavio je igrač Bosca Dario Kuzmanović.

Statistika se može pogledati na poveznici, dok je snimka utakmice dostupna na:

U poretku Bosco se popeo na drugu poziciju sa omjerom 20-7 (47 bodova). Već u srijedu, 13. travnja gostuje kod Ribole Kaštele (šesto kolo i ujedno otvaranje drugog kruga natjecanja). Utakmica se igra u Sportskoj dvorani Sokolana(početak u 17 sati i 45 minuta).

Bosco, bravo i velike čestitke na pobjedi!