Pretkadeti i kadeti Bosca upisali uvjerljive pobjede u ZG prstenu

Prošli vikend pretkadeti i kadeti Bosca bili su uvjerljivi u rezultatskom smislu.

Pretkadeti su ugostili Larus (osmo kolo Prve pretkadetskelige) i pobijedili 59:35. Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon prvog poluvremena u kojem su imali prednost od čak +24(40:16). Najbolji akter Bosca u rubrici strijelaca bio je Marko Gašparac sa 15 koševa. U poretku zadržali su drugo mjesto (omjer 7-1, 15 osvojenih bodova). U idućem, devetom kolu dočekuju Roling (subota, 12. studenoga, Sportska dvorana Boško Božić-Pepsi s početkom 14 sati i 30 minuta).

Kadeti su gostovali kod Cedevite Junior (osmo kolo Prve kadetske lige) i slavili 84:60, čime su nadoknadili poraz od osam poena razlike iz prvog ogleda u kojem je Cedevita bila bolja sa 80:72 (prvo kolo natjecanja). U redovima Boscaistaknuo se Marat Kos sa 27 ubačaja. U sljedećem, devetom kolu bit će domaćini Dubravi (subota, 12. studenoga, Sportska dvorana Boško Božić-Pepsi, početak u 17 sati).

-Velika naša pobjeda. Moram reći da smo u zadnje vrijeme jako dobro trenirali. Cijeli prvi dio sezone imali smo malih problema sa ozljedama. Ovo je prva utakmica od početka sezone, koju smo igrali kompletni. Kada igramo kompletni te kada smo svi zdravi i u treningu, mislim da možemo pobijediti svakoga i da možemo igrati sa svakim, izjavio je trener kadeta Bosca Pavel Sovulj.

Statistika sa utakmice kadeta Bosca, koja je odigrana u Domukošarke Cedevita na Kajzerici: