pobjede selekcija

U samo 2 dana kadeti su ostvarili dvije uzastopne pobjede u ZG prstenu

Momci  se mogu pohvaliti kako su sve gostujuće utakmice u ovoj polusezoni završili pobjedom (omjer 7-0).
Subotnje gostovanje kod KK Dinamo u OŠ Rudeš zaključili su rezultatom 52:105.
Sve četvrtine pripale su Boscu, koji je bio agresivniji i koncentriraniji od samog
početka, pa je tako prva četvrtina završila s 19 koševa razlike (11:30), a
poluvrijeme smo dočekali rezultatom 22:53. U nastavku naši kadeti potvrđuju
dominaciju i rutinski privode utakmicu kraju.
Najučinkovitijima su se iskazali Marin Brekalo s 19, Luka Majdov i Luka
Petranović s 18 koševa.

U nedjelju se igrala odgođena utakmica 11. kola s KK Medveščakom, utakmica je bila napeta i rezultatski neizvjesna do samog kraja, no Bosco ipak upisuje pobjedu rezultatom 77:69. Prvo poluvrijeme završilo je samo jednim košem prednosti za nas (40:39). U drugo poluvrijeme ekipa ulazi koncentrirano i borbeno te na kraju treće četvrtine imamo 5 koševa prednosti.
Najbolji strijelci bili su Luka Petranović 20, Marat Kos 18 te Bruno Bubalo 16.

Posljednju utakmicu ove polusezone kadeti igraju na domaćem terenu gdje im u goste dolazi Mladost.
U 13. kolu I. pretkadetske lige Bosco upisuje pobjedu nad Akademijom mrav (104: 46).

Ekipa je od samog početka ostvarila značajnu rezultatsku razliku te na poluvrijeme odlazi s 23 koša prednosti (49:26). na kraju treće četvrtine rezultat je 70 : 36, unatoč tome što je pobjeda već bila upisana energija u igri nije opadala. Igrači su i dalje stvarali pritisak koristeći svaku priliku za ostvariti pogodak te tako utakmica završava s 58 koševa razlike.
Ovoj razlici svojim koševima najviše su doprinijeli Fran Vrkljan 18 (čijim košem Bosco rezultatski prelati sto poena, što za Frana znači da na iduću utakmicu donosi kolače 😉 ) Sven Pintarić 13, Marin Cvitković 13 te Tomo Dacer 12.

Pretkadeti iduću utakmicu igraju u srijedu kada im u goste dolazi Dinamo Zagreb.
Boscova ekipa U13 također je upisala pobjedu

Nakon slabijeg otvaranja sezone u trećemmm kolu došli su do prve pobjede.
Ekipa U13 svladala je Dinamo rezultatom 51 – 40 (7-10/11-15/11-9/ 22-6).
Najbolji strijelci bili su Toni Kliškinjić 12, Nikola Prpić 10, Adrian Gašljević 10 te Luka Gašparac 10.

Ekipa Bosca trenutno se nalazi na 5. mjestu, u idućem kolu U13 gostuje kod Cibone (16.12. 2022 u 20:00 sati).