Pobjeda u dvorani Dražena Petrovića

U zadnjoj utakmici 4. kola lige za ostanak naša momčad gostovala je kod KK Dinama koji, unatoč današnjem porazu, i dalje drži prvo mjesto u donjem domu najboljeg razreda hrvatske košarke.
Zagrebački derbi ponudio je zanimljivu utakmicu od prvog sučevog zvižduka. Jedna i druga ekipa su pokazale veliku želju i borbenost do samoga kraja susreta koji je odlučila jedna lopta. U dramatičnoj završnici bolji su bili igrači Bosca koji su današnjim slavljem upisali još jednu bitnu pobjedu za ostanak u HT Premijer ligi.

Prvu četvrtinu bolje otvara naša momčad. Prve koševe ubacuje Krapić da bi u idućem napadu
asistirao Juriču koji pogađa tricu i Bosco brzo dolazi do prednosti od 5:0. Nakon odličnog ulaska u utakmicu Bosco malo posustaje što odlično koriste igrači Dinama koji rade seriju od 10:0 i od minus pet prelaze u vodstvo od plus pet poena. Do kraja četvrtine vodstvo je ostalo na strani Dinama, ali ono je iznosilo samo tri poena razlike (22:25). U prvoj dionici igre vidjeli smo i nekoliko odličnih poteza i reakcija naše ekipe. Treba izdvojiti Hemphillovo zakucavanje na asistenciju Krapića, dodavanje Primorca za Krajnovića koji kontru također završava zakucavanjem te odličnu asistenciju Petra Babića za Matića koji akciju završava, a kako drugačije, nego još jednim efektnim zakucavanje.

Većinu druge četvrtine igrači Bosca su lovili rezultatski minus. Nisu dopuštali Dinamu da ode na
osjetniju prednost. Dobre reakcije u zonskoj obrani i nešto boljom igrom u napadu naša momčad se preko Krajnovića, koji tri minute prije kraja druge dionice postiže koš iz teške situacije, spušta na samo minus 1. Koju minutu kasnije tricom iz kuta Luke Babića prelazimo u vodstvo. Tom tricom Bosco ulazi u seriju koševa te protivnika za samo minutu i pol ostavlja u minusu od 11 razlike (50:39). Tim  rezultatom se odlazi na veliki odmor.

Drugo poluvrijeme držimo Dinamo na dvoznamenkastoj razlici. Štoviše, tu prednost dodatno
podebljavamo kada Krapić na otvaranju posljednje četvrtine zabija tricu za visokih 13 razlike (71:58). No, 3 minute do kraja susreta Dinamo ipak hvata priključak i utakmica ulazi u neizvjesnu i dramatičnu završnicu. U svojem posljednjem napadu Dinamo uspijeva tricom Anzulovića izjednačiti rezultat (79:79), ali pokazat će se da to neće biti dovoljno za produžetke. Do kraja utakmice ostalo je 18 sekundi, a loptu u ruke dobiva Luka Krajnović. On se na par sekundi do kraja regularnog dijela susreta sjurio na koš te je izborio prekršaj, odnosno dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, ali i to je bilo dovoljno za konačnu pobjedu (80:79).

U dvije zadnje sezone KK Bosco i KK Dinamo odigrali su sveukupno 10 utakmica. Ovo je bila četvrta pobjeda naše momčadi nad Dinamom, a ujedno i prva koju smo dobili u gostima protiv istog.

Najraspoloženiji u redovima Bosca još jednom bio je:

• Luka Krajnović 16 poena i 5 skokova

a sljedilo su ga i

• Luka Babić  14 poena 3 asistencije i 1 blokadu
  • Ante Krapić i Jurič Marko kombinirano su dali 22 koša, odnosno 11 poena svaki

Ivan Tomas:

„Čestitam svojim igračima na jako bitnoj pobjedi. Mislim da  će na ova pobjeda puno značiti. Realno, mi danas nismo odigrali dobru utakmicu osim tih nekakvih 3-4 minute zonske obrane nakraju druge četvrtine. Potpisao bih uvijek slabu igru uz pobjedu.“

Marko Jurič:

„Jedna jako zanimljiva utakmica za gledatelje. Prvo poluvrijeme smo odigrali dobru završnicu gdje smo se malo odvojili i uspjeli smo to održati do kraja utakmice. Čestitke Dinamu na trudu!“

Ekipu Bosca očekuje manji predah te iduću utakmicu igraju 12.4.2023 na domaćem terenu očekuju KK Zabok.